Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W statucie szkoły widnieje zapis: „Egzamin poprawkowy przeprowadza się w ostatnim tygodniu ferii letnich”. Czy w tym roku szkolnym, gdy ostatni tydzień sierpnia przypada w poniedziałek i wtorek (30 i 31 sierpnia), egzaminy poprawkowe można przeprowadzić w okresie 23–27 sierpnia?
Na podstawie § 16 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 22.02.2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 373) egzamin poprawkowy przeprowadza się w ostatnim tygodniu ferii letnich. Termin egzaminu poprawkowego wyznacza dyrektor szkoły do dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W potocznym rozumieniu tydzień obejmuje 7 dni. Egzamin powinien być więc przeprowadzony w okresie od 25 do 31 sierpnia 2021 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel pracuje w szkole podstawowej z oddziałem gimnazjalnym. W trakcie egzaminu gimnazjalnego został oddelegowany do innej szkoły podstawowej, w której nie było egzaminu. Czy dyrektor szkoły ma prawo nakazać "swojemu" nauczycielowi wyjazd do innej szkoły, aby prowadził tam zajęcia lekcyjne w czasie egzaminu gimnazjalnego? Nauczyciel, który musiał pojechać nie jest w żaden sposób związany ze szkołą do której się udał, nie ma żadnej umowy o pracę lub cywilnej.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie elementów, z jakich powinien składać się konspekt lekcji (scenariusz zajęć) nauczyciela wspomagającego w szkole ponadpodstawowej oraz arkusz obserwacji dyrektora szkoły, który obserwuje te zajęcia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Zadane pytanie dotyczy realizacji podstawy programowej w liceum ogólnokształcącym, klasa II, rok szkolny 2023/2024. Według jakiej podstawy programowej ma być realizowane podstawy przedsiębiorczości? Uzyskałam od Państwa informacje, że wg rozporządzenia z dnia 30 stycznia 2018 r. Mam jednak wątpliwości, gdyż w rozporządzeniu z dnia 8 marca 2022 r. (str. 36) są wprowadzone zmiany w podstawach przedsiębiorczości. Są to kosmetyczne zmiany ale są. W związku z tym oficjalną podstawą programową dla tego przedmiotu znajduje się w rozporządzeniu z dnia 30 stycznia 2018r. czy 8 marca 2022 r. Podobny problem mam z wychowaniem fizycznym od 2022/23. W rozporządzeniu z dnia 8 marca 2022 r. też pojawiają się drobne zmiany. Proszę o informację na które rozporządzenie należy się powołać.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor zlecając zastępstwo doraźne nauczycielowi np. j. polskiego za nieobecnego nauczyciela chemii może zlecić realizację chemii, czy musi to być język polski lub zajęcia opiekuńcze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy na egzaminie ósmoklasisty uczeń z dysgrafią może mieć zastosowanie szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań otwartych...uwzględniających specyficzne trudności w uczeniu się?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe