Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W zespole szkół dla młodzieży w uczą się w technikum uczniowie na podbudowie gimnazjum oraz na podbudowie szkoły podstawowej. Aktualnie obowiązują trzy rozporządzenia: a) rozporządzenie MEN z 10.06.2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkole publicznej; b) rozporządzenie MEN z dnia 3 grudnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych; c) rozporządzenie MEN z 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Rozumiem, że rozporządzenie z 2015 r. obowiązuje uczniów, którzy uczą się w technikum na podbudowie gimnazjum. Które rozporządzenie dotyczy uczniów, którzy uczą się w technikum na podbudowie szkoły podstawowej?
Świadectwa promocyjne oraz ukończenia technikum dla uczniów szkoły na podbudowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej wydaje się w roku szkolnym 2020/2021 według przepisów § 54 i 55 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2019 r., poz. 1700 ze zm.). Mianowicie świadectwo promocyjne technikum: 1) w latach szkolnych 2019/2020–2021/2022 na druku według wzoru odpowiednio nr 37a lub 38a określonego w załączniku nr 7 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom dotychczasowego czteroletniego technikum (na podbudowie gimnazjum); 2) od roku szkolnego 2019/2020 na druku według wzoru odpowiednio nr 19 lub 20 określonego w załączniku nr 3 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom pięcioletniego technikum (na podbudowie szkoły podstawowej). Z kolei świadectwo ukończenia technikum: 1) w latach szkolnych 2019/2020–2022/2023 na druku według wzoru odpowiednio nr 39a lub 40a określonego w załączniku nr 7 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom dotychczasowego czteroletniego technikum (na podbudowie gimnazjum); 2) od roku szkolnego 2023/2024 na druku według wzoru odpowiednio nr 21 lub 22 określonego w załączniku nr 3 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom pięcioletniego technikum (na podbudowie szkoły podstawowej).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 25.04.2012 r. do 8.05.2012 r. nauczyciele wraz uczniami kl. IV-VI przebywali na zielonej szkole. Czy za ten czas należą się nauczycielom dni wolne? W zielonej szkole uczestniczyli uczniowie z sąsiedniej szkoły, czy wpisuje się im nieobecność? Dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica klasy IV ma orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej (porażenie kończyn dolnych). Nie jest w stanie uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego z klasą. Czy powinnam ja zwolnić na podstawie zaświadczenia lekarskiego, czy na podstawie orzeczenia? Proszę o podstawę prawną.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy od września 2018 r. będzie istniała możliwość opłacania faktur za terapię przeprowadzonej w niepublicznej szkole podstawowej specjalnej? Szkoła współpracuje przykładowo z logopedą , który ma własną działalność gospodarczą i który nie chce być pracownikiem etatowym. Dotychczas wystawiał on fakturę za usługi. Prowadził też pełną dokumentację zajęć prowadzonych na terenie szkoły. Czy od września nadal będzie taka możliwość? Jeśli tak, to czy obejmuje go limit finansowy 150% średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel w dzienniku lekcyjnym może wpisywać wyniki próbnych egzaminów maturalnych w postaci uzyskanych punktów, czy skali procentowej? Próbny egzamin stanowi diagnozę przygotowania ucznia do matury.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dziecku uczęszczającemu do przedszkola, które już ma wczesne wspomaganie, należy organizować w przedszkolu pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz czy zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne, np. logopedyczne, może prowadzić wychowawczyni grupy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe