Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z prośbą otrzymaną od naszego pracownika z dnia 03 czerwca związaną z udostępnieniem kopii protokołu rady pedagogicznej z dnia zwracam się z zapytaniem: - czy i jakim zakresie jest możliwe udostępnienie kserokopii z potwierdzeniem zgodności z oryginałem protokołu z posiedzeń rad pedagogicznych pracownikowi? PODSTAWA PRAWNA : 1.ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie organizacji kształcenia oraz warunków i form realizowania specjalnych działań opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach i szkołach specjalnych, zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej (Dz. U. z dnia 20 marca 2013 r.); 2. Statut Zespołu Szkół Nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu. Dział V Zasady przyjęcia do szkoły § 19. 1.Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez przyjęcie ucznia-pacjenta na dany oddział szpitalny. UZASADNIENIE: W protokole rady pedagogicznej Zespole Szkół Nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki we Wrocławiu zawarte są dane osobowe innych osób - pracowników szkoły oraz dane osobowe uczniów pacjentów wraz z informacjami dotyczącymi aktualnego stanu zdrowia, oraz sytuacją rodzinną. Ze względu specyfikę szkoły uczeń naszej placówki jest jednocześnie pacjentem oddziału szpitalnego , w związku z tym czy udostępnianie protokołów z wymienionymi uczniami z imienia i nazwiska jest dopuszczalne, skoro wiąże się to z jednoczenie z potwierdzeniem że jest pacjentem oddziału szpitalnego.
Osoby biorące udział w zebraniu rady pedagogicznej są obowiązane do nieujawniania spraw poruszanych na zebraniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobra osobiste uczniów lub ich rodziców (np. nazwisk – art. 23 KC), a także dóbr osobistych nauczycieli i innych pracowników szkoły (ich personalia stanowią z kolei informację publiczną i mogą być ujawniane – art. 5 ust. 2 zd. 2 UoDIP). Dane o zdrowiu są wrażliwymi danymi osobowymi, które nie mogą zostać ujawnione bez zgody rodzica jako przedstawiciela ustawowego (art. 27 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 UoODD). W pozostałym zakresie treść protokołu posiedzenia rady pedagogicznej powinna zostać ujawniona jako informacja publiczna.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pełnię funkcje dyrektora od września 2013 r.,otrzymałam od KO powiadomienie o ewaluacji problemowej w zakresie wymagań: uczniowie są aktywni, szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji, zarządzanie szkołą służy jej rozwojowi.
Kiedy muszę poinformować o tym nauczycieli oraz jakie dokumenty będę przedstawiać podczas tej kontroli?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W jednej grupie przedszkolnej znajduje się dwoje dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na ASD. Czy każde dziecko ma swojego nauczyciela wspierającego, czy wystarczy jeden wspierający dla obojga dzieci?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak hospitować (obserwować) zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze indywidualne w domu dziecka, prowadzone przez nauczyciela?
Dziecko jest leżące (6 lat) po porażeniu mózgowym. Jak powinien wyglądać arkusz obserwacji takich zajęć?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu niepublicznym, wiek dzieci 3-5 lat, zajęcia prowadzi nauczyciel dochodzący raz w tyg., czy obecnie musi prowadzić jakąś dokum. czy tylko wystarczy wpis do dziennika? Chodzi mi czy robi np.obserwację śródroczną roczną...?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ramach realizacji godzin z art 42KN nauczyciel może rozliczyć sobie godziny pobytu z uczniami na kilkudniowej wycieczce?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe