Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z przedłużającą się nieobecnością nauczyciela jesteśmy zmuszeni zatrudnić na czas jego nieobecności nauczyciela na zastępstwo. W chwili obecnej nie mamy i nie możemy mieć pewności, jak długo ta nieobecność potrwa. Czy w związku z powyższym nauczycielowi zatrudnionemu na zastępstwo od dnia 02.01 możemy wypłacić wynagrodzenie "z dołu" (powołując się na art. 39 ust 4 KN, bo na dzień dzisiejszy nie wiemy, czy będzie pracował dwa tygodnie, czy te z może pół roku)? Czy nauczycielowi zatrudnionemu na zastępstwo musimy zapłacić za czas ferii (nie jest to jego pierwsza praca)? Jeśli w najbliższym czasie w szkole będzie dzień wolny od zajęć dydaktycznych w związku z egzaminami i ten nauczyciel nie będzie wykonywał pracy w tym dniu - czy musimy mu za ten dzień zapłacić?
Karta Nauczyciela przewiduje zatrudnienie na czas określony m.in. w przypadku konieczności zastępstwa nieobecnego nauczyciela. Jest to normalna umowa o pracę na czas określony i takie zatrudnienie niczym się nie różni od pozostałych w kwestiach opisanych w pytaniu, tzn. wynagrodzenie nauczyciela należy wypłacać pierwszego dnia miesiąca, przysługuje mu urlop wypoczynkowy w trakcie ferii i wakacji wraz z wynagrodzeniem za urlop oraz wynagrodzenie za dni wolne od zajęć dydaktycznych (i wiele innych kwestii, np. prawo do świadczeń socjalnych) - tak samo jak w przypadku innych zatrudnionych nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na pełny etat pełni również funkcję radnego. Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie w/w nauczyciel skorzysta z urlopu dla poratowania zdrowia. W przypadku zatrudnienia jako nauczyciel nie mamy wątpliwości, że ma prawo do takiego urlopu. Czy przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel będzie mógł pełnić funkcję radnego (uczestniczyć w sesjach) i brać udział w pracach zarządu powiatu jako jego członek ?
- Nauczycielka zatrudniona w naszej szkole na 2/22, w swojej szkole macierzystej, gdzie pracuje na pełny etat przechodzi od 17 maja na urlop na poratowania zdrowia.
Co zrobić w takim wypadku, ponieważ nie można jej udzielić u nas urlopu? W naszej szkole jest zatrudniona na czas określony do 31.08.2021 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Czy nauczycielowi przedszkola zatrudnionemu w wymiarze 25godz. tygodniowo + 10 godz. ponadwymiarowych stałych czyli łącznie w tygodniu 35 godz., możliwe jest zaplanowanie pracy w taki sposób: 1 dzień 9 godz. , a w inne dni np. 5 godz., 7 godzin, 9godz. i 5 godz.=35 godzin?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Która nauczycielka ma większe kwalifikacje? Jedna posiada magisterium z przedmiotu, który uczy i kolejne magisterium nie związane bezpośrednio ze szkolą. Jednak w przyszłym roku umożliwi prowadzenie koła zajęć pozalekcyjnych, które wzbogaca ofertę szkoły. Jest to nauczycielka mianowana z 12 letnim stażem.
Druga jest magistrem tylko jednego przedmiotu wiodącego, dyplomowana z 15 letnim stażem. Chciałabym zatrzymać tę pierwszą, jest szkole bardziej potrzebna. Co na to Sad Pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe