Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z wygaszaniem Gimnazjum i przekształcaniem się w 8 letnią szkołę podstawową w jaki sposób poinformować nauczyciela o zaistniałych zmianach? Informacja powinna być dostarczona do 15 maja. Proszę o dokument.
Dyrektor powinien pisemnie poinformować nauczyciela, że od dnia 1 września 2017 r. będzie kontynuował zatrudnienie w szkole podstawowej, której nazwę należy podać w piśmie – jest to szkoła, w którą zostanie przekształcone gimnazjum (art. 236 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik (woźny) nie wybrał jeszcze zaległego urlopu, który powinien wybrać do końca września 2016r., ponieważ jest na ciągłym zwolnieniu lekarskim i raczej już na nim pozostanie przez co najmniej 3 miesiące. Czy będą z tego jakieś konsekwencje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 2 stycznia 2016 r. pracownik może dokonać wyboru, czy chce korzystać ze zwolnienia od pracy na dziecko do 14 lat w dniach czy godzinach, tj. ma prawo do 2 dni lub 16 godzin takiego zwolnienia. Proszę o informację, jak dokonywać rozliczenia godzinowego w przypadku nauczycieli, których etat wynosi 18 godzin tygodniowo? W przypadku wyboru godzinowego przez pracownika może okazać się, że nie będzie go w pracy przez 4 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pierwszy urlop dla poratowania zdrowia a 7 lat stażu i nieobecności trwające dłużej niż 6 m-cy. Jak należy interpretować zapis art. 73 ust. 3 i 4 KN? Nauczycielka zatrudniona w 2011 r. (do nadal, na 1 etat) na chwilę obecną – nie na chwilę zakładanego dnia skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia, legitymuje się stażem 8 lat, 1 m-c, 15 dni (do stażu nie wliczono 7 dni urlopu bezpłatnego, ani przerwy w zatrudnieniu trwającej 2 m-ce i 2 dni). W okresie zatrudnienia przebywała na urlopach związanych z rodzicielstwem i zwolnieniach lekarskich (bez zwolnień lekarskich na dziecko), których łączny okres, to 690 dni (czy wyliczenie miesięcy nieobecności powinno nastąpić w taki sposób: 690 dni : 30 dni = 23 m-ce?, a co jeśli wynik jest z miejscami po przecinku np. nauczyciel był na zwolnieniach łącznie 584 dni :30 dni = 19,47 m-cy – czy zaokrągla się taki wynik wg jakiejś zasady i przepisów, czy wylicza dodatkowe dni „wykraczające” poza 19 m-cy?). Zakładając, że wyliczenie miesięcy jest prawidłowe, od 23 m-cy odejmujemy 6 m-cy, które z założenia art. 73 ust. 3 KN nauczyciel może być nieobecny, co daje wynik 17 m-cy. Co dalej? 1. Czy z całego okresu zatrudnienia 8 lat, 1 m-c, 15 dni odejmujemy 17 m-cy, co oznacza, że nauczycielka do okresu siedmioletniej pracy w szkole musi przepracować jeszcze 4 m-ce (zakładając oczywiście, że nie będzie w tym czasie na zwolnieniu)? 8 lat i 1 miesiąc = 97 m-cy – 17 m-cy = 80 m-cy, co daje 6 lat i 8 m-cy. 2. Czy 17 m-cy należy odjąć z 7 lat wstecz od zakładanej daty początku korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia (a nie całego stażu pracy)? art. 73 ust. 4 KN: „Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia? 3. Czy zakładając, że urlop miałby się rozpocząć 1.06.2020 r. należy sprawdzić nieobecności wyłącznie z 7 lat wstecz od taj daty i rozpatrywać tylko okres 01.06.2013 – 31.05.2020?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 7/8 etatu od kwietnia a więc przez 9 miesięcy przy prawie do 26 dni urlopu w roku. Pracownik pracuje 5 dni w tygodniu po 7 godzin dziennie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa 4 tygodnie na zwolnieniu lekarskim. Czy może w trakcie zwolnienia zalogować się na dzienniku elektronicznym i sprawdzić informacje, np. tematy lekcji zastępczych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe