Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam. Mam pytanie dotyczące zwrotu kosztów za dojazd do ucznia ( 15 km), któremu przyznano nauczanie indywidualne. Organ prowadzący twierdzi, że nauczycielom taki zwrot się nie należy.
Przepisy "oświatowe" nie regulują kwestii dojazdu nauczyciela do domu ucznia nauczanego indywidualnie. Możliwe są dwa rozwiązania:
1. jeżeli nauczyciel został zatrudniony tylko na godziny nauczania indywidualnego, wówczas w umowie o pracę/akcie mianowania jako miejsce świadczenia pracy określa się dom ucznia i nie ma mowy o zwrocie jakichkolwiek kosztów dojazdu,
2. jeżeli godziny nauczania indywidualnego przydzielone zostały nauczycielowi zatrudnionemu w szkole (w umowie ma wpisane miejsce wykonywania pracy - szkoła ... w miesjcowości...), a nauczanie indywidualne odbywa się w innej miejscowośći, wówczas dyrektor wystawia nauczycielowi delegację i na jej podstawie dokonuje zwrotu kosztów przejazdu.
art. 77 5 par. 1 Kodeksu pracy w związku z art. 91c Karty Nauczyciela
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel we wrześniu i październiku, był zatrudniony na 15/18 średniorocznie i otrzymywał wynagrodzenie za 15 godzin gdy pracował rzeczywiście godzin 17. W listopadzie wymiar zatrudnienia zmienił się na pełen etat 18/18. Czy w związku z tym dyrektor może polecić do wypłaty wyrównanie za wrzesień i październik za 16 godzin wypracowanych a nie opłaconych? (po 2 godziny tygodniowo razy 8 tygodni).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony od 01.02.2019r. dostarczył świadectwa pracy i po przeliczeniu posiada staż pracy 5 lat. Czy nauczycielowi temu należy doliczyć do okresu pracy od którego zależy dodatek za wysługę lat oraz do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej okres studiów licencjackich a następnie magisterskich. Jeżeli wlicza się studnia do stażu to ile lat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik (woźny) nie wybrał jeszcze zaległego urlopu, który powinien wybrać do końca września 2016r., ponieważ jest na ciągłym zwolnieniu lekarskim i raczej już na nim pozostanie przez co najmniej 3 miesiące. Czy będą z tego jakieś konsekwencje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację o nowy wzór świadectwa pracy
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dnia 10.02.2015 r. została wypłacona nagroda jubileuszowa pracownikowi niepedagogicznemu. Dnia 02.03.2015 zostały przyznane podwyżki dla pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 01.02.2015 r. Czy w takim przypadku powinno się wyrównać nagrodę jubileuszową?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe