Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam, zadałam pytanie o obowiązek zapewnienia świetlicy dla dzieci odbywających obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w szkole. Otrzymałam taką odpowiedź: http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/porada/czy-dyrektor-szkoly-prowadzacej-oddzialy-przedszko/2994 Jednak chciałabym zwrócić uwagę, że często zdarzają się sytuacje, gdy oddziały przedszkolne są tworzone w ramach organizacyjnych szkoły, mówi o tym np. statut danej szkoły, dyrektor szkoły jest więc również dyrektorem dla tego oddziału przedszkolnego. Co w takiej sytuacji - czy ten oddział przedszkolny może pracować tylko 5 godzin i dyrektor nie musi zapewniać opieki po obowiązkowych 5 godzinach nauki dzieci w przedszkolu?
http://www.kuratorium.wroclaw.pl/okno/2182.pdf:„Opinia MEN w sprawie nauczycieli prowadzących oddziały przedszkolne zorganizowane w szkołach podstawowych. MEN wyraża opinię, że nauczyciel zatrudniony w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej nie ma obowiązku prowadzenia zajęć opieki świetlicowej (…).Oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i w świetle art. 61 ust. 1 uso nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej (klas) szkoły podstawowej. Szkoła podstawowa, w której utworzono oddział przedszkolny, stanowi specyficzną jednostkę noszącą (…) cechy zespołu. Oddział przedszkolny w szkole podstawowej zachowuje odrębności programowe, a kształcenie i wychowanie w nim jest zorganizowane odmiennie niż w oddziałach szkoły podstawowej, na zasadach odnoszących się do oddziałów przedszkola, tj. zgodnie z ramowym statutem przedszkola”. W związku z tym podtrzymuje się odpowiedź udzieloną jak wyżej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Poniższe pytania dotyczą liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, forma zaoczna, e-learning, szkoła niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej. 1. Co można opłacać z konta dotacji otrzymywanej ze starostwa poza wynagrodzeniami nauczycieli i podatkiem PIT-4; 2.Czy prawo reguluje kwestię wysokości wynagrodzenia dyrektora takiej szkoły, jeśli jest on również jej właścicielem, a szkoła utrzymuje się wyłącznie z dotacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jakie dokumenty zgodnie z przepisami prawa oświatowego należy dołączyć do kolejnych Aneksów do Arkusza Organizacyjnego Pracy Szkoły składanych do organu prowadzącego po 30 września 2017 r.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jestem organem prowadzącym oraz dyrektorem przedszkola niepublicznego. Z tytułu pełnienia funkcji dyrektora pobieram wynagrodzenie, które jest rozliczane z dotacji oświatowej. Z racji posiadanych przeze mnie dodatkowych kwalifikacji i braków kadrowych prowadzę z dziećmi zajęcia z j. angielskiego, a także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Czy za prowadzenie tych zajęć należy mi się wynagrodzenie? Do tej pory, go nie pobierałam.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak w roku szkolnym 2017/2018 interpretować przypisy o dniach wolnych w szkole, a konkretnie czy 2 dni rekolekcji (w naszej szkole jest Msza, a później warsztaty prowadzone z animatorami) wlicza się w te 8 dni wolnych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nastąpiła zmiana w przyjęciu nowego ucznia do szkoły podstawowej w czasie trwania roku szkolnego 2019/2020?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe