Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniając nauczyciela mianowanego na podstawie mianowania jakie dokumenty powinny się znaleźć w aktach osobowych w części A . Ksero poprzedniego aktu mianowania, dyplomowania, świadectwo pracy, świadectwo ukończenia studiów magisterskich i dyplomowych wraz z suplementem, kwestionariusz osobowy, świadectwa pracy badania lekarskie czy jakiś jeszcze dokument ?
Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika, w części A akt osobowych przechowuje się dokumenty zgromadzone w związku z ubieganiem się o zatrudnienie, określone w § 1 ust. 1 i 2, tj:
1) wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
2) świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy lub inne dokumenty potwierdzające okresy zatrudnienia, obejmujące okresy pracy przypadające w roku kalendarzowym, w którym pracownik ubiega się o zatrudnienie,
3) dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, wymagane do wykonywania oferowanej pracy (w przypadku nauczyciela: kserokopia dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem, inne dyplomy, np. studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych, ostatni akt nadania stopnia zawodowego, zaświadczenia z dodatkowych kursów, itp.)
4) świadectwo ukończenia gimnazjum - w przypadku osoby ubiegającej się o zatrudnienie w celu przygotowania zawodowego,
5) orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku,
6) inne dokumenty, jeżeli obowiązek ich przedłożenia wynika z odrębnych przepisów (w przypadku nauczyciela poświadczenie niekaralności - informacja z Krajowego Rejestru Karnego).
7) dokumenty potwierdzające umiejętności i osiągnięcia zawodowe, świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy lub inne dokumenty potwierdzające okresy zatrudnienia, obejmujące okresy pracy przypadające w innym roku kalendarzowym niż rok, w którym pracownik ubiega się o zatrudnienie oraz dokumenty stanowiące podstawę do korzystania ze szczególnych uprawnień w zakresie stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel przebywający od 2 I 2018 do 22 VI 2018 r. na urlopie dla poratowania zdrowia ma prawo do urlopu uzupełniającego za okres ferii zimowych? Jeśli tak to kiedy ten urlop ma wykorzystać?
- Na jakich zasadach można zatrudnić do wykonywania zadań administracyjnych w ramach projektu finansowanego ze środków UE (np. koordynator projektu) osobę, która w danej szkole już jest zatrudniona jako nauczyciel? Czy to może być odrębna umowa na stanowisku pracownika administracyjnego?
- Nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku nauczyciela informatyki z dniem 31.05.2018 wręczono ograniczenie etatu do 1/2 z braku ilości godzin. W okresie wypowiedzenie ilość uczniów w klasach informatycznych się zwiększyła i powstał podział na grupy zajęć z informatyki, a tym samym zwiększenie ilości godzin, która pozwala zatrudnić nauczyciela w pełnym wymiarze czasu pracy. Dyrektor chce cofnąć wręczone wypowiedzenie. Jak zrobić to skutecznie i zgodnie z obowiązującym prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Na jakich zasadach zatrudnić asystenta międzykulturowego w szkole dla dzieci z Ukrainy? Jak zatrudnić obywatela Ukrainy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka, ur. w 1960 r. zatrudniona na podstawie mianowania nabyła prawo do nauczycielskiej emerytury (art. 88 ust. 1 KN) na 31.12.2008 r. Jest pracownikiem wygaszanego gimnazjum w szkole podstawowej. Od 01.09.2019 r. zamierza przejść na emeryturę.
15.05.2019 r. otrzymała pismo w sprawie przeniesienia w stan nieczynny, na który nie wyraziła zgody. Przyczyną są zmiany organizacyjne, powodujące wygaszenie kształcenia w gimnazjum oraz zmniejszenie ogólnej liczby oddziałów i godzin dydaktycznych. Będzie to skutkowało brakiem możliwości zatrudnienia na stanowisku nauczyciela w ramach dotychczasowego pensum, którego wysokość była uwarunkowana pełnieniem przez nauczycielkę funkcji wicedyrektora.
Moje pytanie jest następujące: czy w powyższym przypadku nauczycielka po wypowiedzeniu stosunku pracy przez dyrektora (z art. 225 ust. 1, 6 i 12) oraz art 226. ust. 1 przepisów wprowadzających ustawę prawo oświatowe z 26.01.2017 r., i po odmowie przejścia w stan nieczynny może przejść na emeryturę z art. 88 KN, czy powinno to być jednak wypowiedzenie z art. 20 KN.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe