Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniłam 2 nauczycielki do chemii i fizyki na 4 /18 etatu na okres 1 roku. Z okazji świat Bożego Narodzenia moi nauczyciele otrzymują świadczenie z ZFŚS. Zatrudnione przeze mnie nauczycielki są zatrudnione też od wielu lat w sąsiedniej szkole podstawowej na pełnym etacie. Czy muszę wypłacić im świadczenie świąteczne skoro w swojej szkole otrzymały takie świadczenie?
Zgodnie z ustawą z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych do korzystania z Funduszu uprawnieni są m.in. pracownicy danego zakładu pracy. Pracownik może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę (art. 2 kodeksu pracy). Jeżeli nauczycielki są zatrudnione na podstawie odrębnych umów o pracę, to są Państwa pracownikami i są uprawnione do korzystania z ZFŚS. Przepisy ustawy o ZFŚS oraz Karty Nauczyciela nie ograniczają prawa do korzystania z Funduszu jedynie do głównego miejsca pracy nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy i na jaką umowę mogę zatrudnić pracownicę przebywającą na urlopie macierzyńskim (Przedszkole publiczne) . Byłoby to inne stanowisko i cząstkowy etat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dyplomowana jest na urlopie wychowawczym od 20.04.2015 r. do 31.08.2018 r. , po powrocie nie mam dla niej godzin.
1. Czy po urlopie wychowawczym należy się jej urlop wypoczynkowy za 2018 r.?
2. Czy w trakcie urlopu wypoczynkowego może otrzymać wypowiedzenie, a jeżeli tak, czy jest to 3-miesięczne wypowiedzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Rozporządzenie o kwalifikacjach stanowi, że kurs kwalifikacyjny musi trwać minimum 270 godzin. Firmy omijają ten przepis - kursy trwają tam 270 razy 45 minut. Określają to "godziny dydaktyczne". Jaki warunek musi być spełniony przez organizatora kursu kwalifikacyjnego, by uznać czas 45 minut za "godzinę dydaktyczną", czyli godzinę w rozumieniu przywołanego rozporządzenia? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na czas nieokreślony w wymiarze 10 godz na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze otrzymał 3 - miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę na podstawie art. 27 KN (ukończenie przez uczennicę 25lat). Czy nauczycielowi należy się odprawa w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę?
- Czy i jakiej wysokości należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop nauczycielowi zatrudnionemu do dnia porodu 12.03.2012 r., a przebywającemu na zwolnieniu lekarskim od 31.08.2011 do 12.03.2012 r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe