Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zawierając umowę na rok 2017/2018 od 1 września, jaką datę należy podać zgodnie z art 16 KN stawienia się do pracy? Chcemy aby umowa obowiązywała od 1. 09. 2017?
Umowa o pracę powinna być zawarta od 1 września 2017 r. tak jak rozpoczyna się ogólnie rok szkolny. Dniem rozpoczęcia pracy również może być 1 września; w tym dniu w szkole może odbywać się np. pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi, który przechodzi z przedszkola do szkoły i ma ciągłość w zatrudnieniu bez ani 1 dnia przerwy możemy uznać aktualne szkolenie BHP z przedszkola oraz badania lekarskie? Co z informacją z KRK – czy musi mieć aktualną czy może być ta z przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona w dwóch placówkach w jednej cały etat, w drugiej pół etatu w tej jest w trakcie robienia awansu zawodowego. Aktualnie jest w ciąży. Ze względu na stan zdrowi musi pozostać na zwolnieniu lekarskim do rozwiązania. Później będzie na urlopie macierzyńskim. Po powrocie do pracy chce kontynuować awans zawodowy. Pytanie czy może skrócić urlop macierzyński o 2 miesiące i wrócić o te 2 miesiące wcześniej do placówki, w której realizuje awans zawodowy i w której ma pół etatu. A do drugiej głównej (gdzie ma cały etat) wrócić zgodnie z harmonogramem urlopu?
- Nauczycielka została zatrudniona od 8.01.2015 r. na 14/18 et. na zastępstwo nieobecnej nauczycielki. Od 16.02.2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim (w ferie zimowe przebywała na urlopie wypoczynkowym), następnie od 09.09.2015 r. do 6.09.2016 r. przebywa na urlopie macierzyńskim. Ile dniu urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielce i czy może skrócić urlop macierzyński, wykorzystać urlop uzupełniający i podjąć pracę od. 1.09.2016 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca studia magisterskie na kierunku socjologia w zakresie służb socjalnych oraz posiadająca studia podyplomowe pedagogiczne może zostać zatrudniona na stanowisku pedagoga w gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel który został zatrudniony od 1.09.2024r otrzyma dodatkowe wynagrodzenie roczne? w czasie do 31.12.2024r przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy należy mu się 13 -stka
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe