Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Z treści pytania wynika jasno, że zmieniła się sytuacja dziecka. Zatem orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną...

PORADA PRAWNA

21 kwietnia 2016 Prawo oświatowe

Chciałabym się dowiedzieć jak prawnie powinna być przeprowadzona opisana poniżej sprawa: Mam uczennicę która miała orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Rada pedagogiczna zgodnie z ustawą do końca lutego podjęła uchwałę w sprawie wydłużenia cyklu o 1 rok (klasę 3 gimnazjum realizuje w ciągu 2 lat) w związku z tym są odpowiednie procedury, odpowiednio prowadzi się dokumentację ucznia. W kwietniu rodzic przyniósł mi orzeczenie o głębokim stopniu niepełnosprawności i napisał odpowiednie pismo o zorganizowanie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych i co teraz mam zrobić, jak prawnie przeprowadzić dokumentację? Do kiedy ma realizować te zajęcia skoro urodziła się 7 września 1996 (wiem że do ukończenia 25 roku życia, czy ostatni rok szkolny 2021/2022 się wlicza gdyż 7 września 2021 kończy 25 lat)?

Z treści pytania wynika jasno, że zmieniła się sytuacja dziecka. Zatem orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną stopnia znacznego straciło swoją moc prawną z chwilą wydania przez PPP nowego orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych ze względu na niepełnosprawność intelektualną stopnia głębokiego. Tym samym uchwała rady pedagogicznej w sprawie wydłużenia dziecku etapu edukacyjnego – jest już nieaktualna i taką adnotację trzeba umieścić w protokole z najbliższego posiedzenia tejże rady. Obecnie należy dziecku zorganizować zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze i prowadzić po nowemu dokumentację zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim (Dz.U. z 7 maja 2013r. poz. 529) oraz zaleceniami w/w orzeczenia. Zajęcia mogą być organizowane dla tego dziecka do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym skończy ono 25 lat, czyli do końca roku szkolnego 2019/2020.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT