Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Chciałbym uszczegółowić pytanie dotyczące wynagrodzenia za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel realizuje 22/18 godzin dydaktycznych. W tym 6 godzin w warunkach trudnych. Czy jest możliwa wypłata wynagrodzenia za warunki trudne w wysokości procentowej, stałej od wynagrodzenia uzależnionej od ilości realizowanych godzin? (Część realizuje w etacie, a część w nadgodzinach). Proszę o podanie przykładowego rozliczenia takich godzin.
Wypłata dodatku za trudne warunki pracy w wysokości procentowej od wynagrodzenia zasadniczego jest możliwa, jeśli dany regulamin wynagradzania nauczycieli, ustalony przez organ prowadzący, przewiduje taki sposób obliczania wysokości tego dodatku (art. 30 ust. 6 pkt 1 w zw. z ust. 1 pkt 2 KN). Wówczas stawkę za jedną godzinę pracy w ramach pensum mnoży się przez ten procentowy przelicznik oraz następnie mnoży przez liczbę godzin zrealizowanych w trudnych warunkach w ramach pensum. W przypadku pracy w godzinach ponadwymiarowych w trudnych warunkach, w pierwszej kolejności należy wyliczyć wynagrodzenie za jedną godzinę pracy ponad wymiar pensum (szczegółowe zasady w tym zakresie ustala organ prowadzący w regulaminie wynagradzania – art. 30 ust. 6 pkt 2 KN) i również kwotę tę mnoży się przez przelicznik procentowy, a następnie mnoży się przez liczbę godzin ponadwymiarowych zrealizowanych ponad wymiar pensum.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik zatrudniany w szkole na stanowisku administracji lub obsługi (np. sekretarz, kierownik gospodarczy, informatyk, sekretarka, dozorca, woźna konserwator, pomoc nauczyciela) powinien wypełnić oświadczenie o niekaralności? A jeśli tak, jak powinno ono wyglądać i jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Nauczycielka została zatrudniona na umowę o pracę na czas określony od 1.09.2019 r. do 31.08.2020 r. W marcu 2020 r. poinformowała, że jest w ciąży a termin porodu przypada na 29.07.2020 r. Zgodnie z decyzją dyrektora, umowa o pracę nie będzie przedłużona. Na jaki okres należy udzielić urlopu macierzyńskiego? Jakie właściwe kroki kadrowe należy podjąć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór powołania na stanowisko dyrektora szkoły publicznej prowadzonej przez Stowarzyszenie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona jest w zespole szkół w skład którego wchodzi szkoła podstawowa z klasami gimnazjum oraz przedszkole. W roku szkolnym 2017/18 pracowała w przedszkolu w oddziale sześciolatków (pensum 22 godziny na tydzień). Na rok szkolny 2018/19 zaplanowano oddział 3-4 latków (pensum 25 godzin). Czy obowiązkiem dyrektora w maju było wręczenie porozumienia zmieniającego warunki pracy w związki ze zwiększeniem tygodniowego pensum? Jeśli tak, to co zrobić w przypadku, gdy takiego porozumienia nie było, a w zespole szkół nie ma możliwości zatrudnienia jej na etacie z 18-godzinnym pensum.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe