Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Co powinien zawierć BIP na stronie internetowej szkoły? Czy są jakieś przepisy dotyczące obowiązkowych dokumentów zamieszczanych w BIP?
Zgodnie z art. art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1429) zobowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, a w szczególności podmioty reprezentujące inne osoby lub jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym, oraz osoby prawne, w których Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub samorządu gospodarczego albo zawodowego mają pozycję dominującą w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów. Takim podmiotem z pewnością każda jednostka systemu oświaty, dla której organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego.
Minimalne wymagania w zakresie zawartości Biuletynów Informacji Publicznej określone są w
§ 11 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. Nr 10, poz. 68 z póxn. zm.). I tak, strona podmiotowa BIP zawiera w szczególności:
• logo (znak graficzny) BIP, umieszczone w górnej części strony,
• adres redakcji strony podmiotowej BIP,
• imię i nazwisko, numer telefonu, numer telefaksu i adres poczty elektronicznej co najmniej jednej z osób redagujących stronę podmiotową BIP,
• instrukcję korzystania ze strony podmiotowej BIP,
• menu przedmiotowe umożliwiające odnalezienie informacji publicznych,
• moduł wyszukujący.
Trzeba pamiętać o tym, że strona podmiotowa BIP nie może zawierać reklam.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak należy wystawić duplikat świadectwa ucznia, który ukończył zasadniczą szkołę zawodową w 1980, jeżeli posiadamy arkusz ocen z informacją iż świadectwo zostało wydane 21 czerwca 1980 i zaświadczenie Ośrodka Dokształcania Zawodowego z ocenami z przedmiotów zawodowych wydane 30 czerwca 1980. Zaświadczenie zawiera również informację, iż jest podstawą wydania świadectwa ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej.Na arkuszu ocen są tyko oceny ukończenia klasy pierwszej i ukończenia klasy drugiej, brak ocen końcowych. W związku z powyższym pytania brzmią:1. jaką datę należy uznać za datę wydania świadectwa, 2. czy oceny z zaświadczenia powinny być umieszczone na duplikacie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła musi bezwzględnie uwzględnić opinię PPP w przypadku, gdy w ocenie nauczyciela uczennica kl.II nie opanowała podstawy programowej mimo udzielania dziecku istotnej pomocy psychologiczno pedagogicznej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu prowadzony jest monitoring sal. Czy można rodzicowi umożliwić wgląd w bieżące nagranie? Czy konieczna jest zgoda innych rodziców?
Gdzie powinien być umieszczony monitor z bieżącym podglądem?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób rozliczać dotację na osobę z orzeczeniem? Całość na realizację zadań z orzeczenia? Czy tę część, która przypada na każdego ucznia (np. 700 zł), na bieżące utrzymanie, a resztę na realizację zadań?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Staram się o doliczenie lat pracy w gospodarstwie rolnym rodziców do lat pracy w moim zakładzie pracy. Urząd Gminy odmówił wydania zaświadczenia z powodu braku dokumentów, nadmieniam, iż posiadam zeznanie dwóch świadków. Gospodarstwo rolne rodziców zostało mi zapisane i od 2002 roku jestem właścicielem tegoż gospodarstwa. Posiadam kwity potwierdzające wpłaty podatkowe za pole, ale tylko trzy lata, a staram się o doliczenie pięciu lat (kwity zgubiłam). Czy to znaczy, że nie można mi zaliczyć tych lat? Co jeszcze należy zrobić? Jaki dokument posiadać?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe