Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dla nauczyciela, który ma zawartą umowę z dyrektorem o doskonalenie i dokształcanie nauczycieli(studiach podyplomowe) należy się zwrot kosztów podróży w tym celu? Czy nie naruszy się prawa, gdy się nie wypłaci dla nauczyciela zwrotu kosztów podróży? W jakim przepisie jest o tym mowa?
Zgodnie z § 8 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 19.12.2000 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się (...), nauczycielowi odbywającemu studia wyższe, w przypadku gdy nauka odbywa się w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania lub miejsce pracy nauczyciela, przysługuje zwrot kosztów przejazdu na obowiązkowe zajęcia i egzaminy oraz ryczałt na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w czasie obowiązkowych zajęć dydaktycznych na zasadach określonych w przepisach dot. należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju.
Powyższy przepis dotyczy jednak nauczycieli, którzy odbywają studia wyższe oraz kształcą się w zakładach kształcenia nauczycieli na podstawie skierowania udzielonego przez dyrektora szkoły.
W pozostałych przypadkach mają zastosowanie przepisy kodeksu pracy, tj. art. 1033, na podstawie którego pracodawca może przyznać pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe dodatkowe świadczenia, w szczególności pokryć opłaty za kształcenie, przejazd, podręczniki i zakwaterowanie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam mam pytanie, czy nauczyciel posiadający kwalifikacje do nauczania biologii może nauczać przyrody w kl IV oraz czy dziecko posiadające orzeczenie o ks zwz na sprzężenie 2 niepełnosprawności ( wykluczając autyzm) może zostać zwolnione z nauczania 2 języka obcego?
- Proszę o udostępnienie wzorów zakresów czynności pracowników AiO (intendent, referent ds. administracyjnych, księgowy, kierownik gospodarczy, sekretarz). Chcę/muszę to uporządkować.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- WDŻR w arkuszu organizacji szkoły.
Czy nauczyciel może mieć uzupełniony etat godzinami wdżr (chodzi o arkusz organizacji na następny rok szkolny), jeśli na daną chwilę nie wiadomo, czy będą takie godziny uruchomione? (np.rodzice uczniów nie wyrażają zgody na udział w wdżr)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jedna z zatrudnionych nauczycielek jest w ciąży. Ma umowę do 31.08.2018 r., ale muszę jej ją przedłużyć do dnia porodu, czyli do początku przyszłego roku. Miała do tej pory 6/18. W nowym roku szkolnym w arkuszu przewidziane jest dla niej 4/18. Muszę komuś przydzielić te godziny. Mam drugiego nauczyciela tego samego przedmiotu, będzie on miał swoich 4/18 godzin. Jak zatrudnić tą osobę na zastępstwo? Jak na umowie określić jej godziny? Czy ma być, że 4 swoje, a 4 na zastępstwo? Proszę o odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi odszedł ze szkoły 31.08 br. z racji likwidacji stanowiska pracy. Do dnia dzisiejszego przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy należy dla byłego pracownika, który nabył praw na zasiłek przedemerytalny tworzyć odpis na ZSŚS i wypłacać świadczenia socjalne? A co z pracownikami, którzy już pobierają zasiłek przedemerytalny? Czy są uprawnieni do ZFŚS?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe