Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy frekwencja z nadobowiązkowych zajęć wychowania do życia w rodzinie wpływa na ogólną frekwencję semestralną? Czy należy prowadzić ten przedmiot w oddzielnym dzienniku?
Jeśli uczeń uczęszcza na nieobowiązkowe lekcje wychowania do życia w rodzinie, frekwencja z tych zajęć będzie uwzględnia przy raportowaniu frekwencji semestralnej. Natomiast nie ma potrzeby prowadzić oddzielnego dziennika lekcyjnego dla tego przedmiotu.
Należy prowadzić dokumentację z zajęć wychowania do życia w rodzinie
Zajęcia z wychowania do życia w rodzinie umieszcza się w szkolnym planie zajęć i dokumentuje w dzienniku lekcyjnym danej klasy.
Jakie informacje należy dokumentować w dzienniku lekcyjnym?
W dzienniku lekcyjnym odnotowuje się obecność uczniów na poszczególnych zajęciach edukacyjnych oraz wpisuje się tematy przeprowadzonych zajęć edukacyjnych zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.
Frekwencja z zajęć nadobowiązkowych, z których uczeń nie zrezygnował, wpływa na ogólną frekwencję
Z powyższego wynika, że frekwencja uczniów, którzy nie zrezygnowali z uczestnictwa w zajęciach wychowania do życia w rodzinie, wpływa na ogólną frekwencję semestralną.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Klasa wpłaciła zadatek na zieloną szkołę na podstawie sporządzonej umowy. Wyjazd miał się odbyć w czerwcu 2020 r. Z powodu sytuacji pandemicznej grupa nie miała możliwości wyjazdu na zieloną szkołę. Ośrodek wypoczynkowy nie widzi jednak podstaw do zwrotu zadatku, twierdząc że mogli przyjechać. Na jakie przepisy powołać się i odzyskać pieniądze uczniów?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej może w trybie decyzji administracyjnej po zasięgnięciu opinii samorządu i rady pedagogicznej skreślić z listy ucznia 17 letniego, który stwarza poważne problemy wychowawcze?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak dokonać korekty różnic? W wyniku spisu z natury a zapisami w księdze inwentarzowej powstała różnica w kwocie odpowiadającej środkom trwałym w użytkowaniu (wyposażenie szkoły), jak dokonać korekt?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Podczas kontroli, pracownik organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad placówką, poprosił o uchwałę, dotyczącą nauczycieli, którym przyznano nagrody z okazji DEN. Rada pedagogiczna pozytywnie zaopiniowała osoby wyznaczone do nagrody i odpowiedni zapis jest w księdze protokołów posiedzenia rady p.. Jeden pracownik Kuratorium stwierdził, że musi być uchwała na tę okoliczność. Jeszcze jeden zakwestionowany zapis. Czy i od kiedy piszemy "Protokół z zebrania rady pedagogicznej", ja miałam "Protokół z posiedzenia rady pedagogicznej", a tak podobno nie powinno być?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 5 października zwracałam się z prośbą o udostepnienie planu wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego. Do dzisiaj nie otrzymałam. Ponawiam prośbę.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe