Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy ma kwalifikacje do nauczania zajęć komputerowych w klasach I i II szkoły podstawowej (nowa podstawa programowa, nauczyciel z wyższym - magisterskim wykształceniem w zakresie nauczania początkowego, który ukończył podyplomowe studia w zakresie techniki, w ramach których miał 100 godzin zajęć praktycznych z przedmiotu "technologia informacyjna" oraz 5 godz. teorii i 15 godz. praktycznych z przedmiotu "technologia informacyjna w nauczaniu techniki". N-l ten ma również certyfikat ukończenia szkolenia (3 moduły) "Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej". Szkolenie prowadziła firma COMBIDATA POLSKA Sp. z o.o. w 2004 r.???
W kl. I-III szkoły podstawowej należy uczniom w miarę możliwości zapenić jednego nauczyciela (oczywiście z wyjątkiem: religii, j. obcego - chyba, że posiada kwalifikacje).
W tym przypadku, o tym, czy nauczyciel będzie uczyć w/w przedmiotu decyduje dyrektor biorąc pod uwagę możliwości dydaktyczne, merytoryczne nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim, a później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, a następnie na opiece na dziecko COVID-19. Obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym (jako nauczyciel), a od dnia 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. będzie przebywać na urlopie wychowawczym.
W wyżej wymienionym czasie miała zrobić badania kontrolne i okresowe.
Kiedy ją wysłać? Teraz, w sierpniu 2020 r., czy dopiero po wychowawczym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecny dyrektor szkoły od 12 marca 2021 r. przestaje pełnić funkcję dyrektora, ale nadal będzie zatrudniony w tej samej placówce jako nauczyciel. Pierwsze pytanie: ile dni urlopu będzie mu przysługiwało za 2021 r.? Czy 9 (35 : 12) x 3? Drugie pytanie: czy urlop ten będzie mógł wykorzystać już jako nauczyciel w dowolnym terminie? Czy jednak musi go wykorzystać jeszcze w trakcie pełnienia funkcji dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma ukończone studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna, z przygotowaniem pedagogicznym. Dodatkowo ma ukończony kurs kwalifikacyjny (w 2008 r.) z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Czy taka osoba posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w publicznej szkole podstawowej?
- Nauczycielka była zatrudniona w szkole od 01.09.1999r. W 2004 r. mylnie została naliczona jej wysługa. Zamiast 5% naliczono 4%. Od 2004r. do 2018 r. nauczycielka otrzymywała co roku dodatek stażowy mniejszy o 1%. Pracownicy prowadzący kadry zmieniali się, błąd był przez lata powielany. Co roku przez 15 lat nauczycielka dostawała na piśmie informację o zmianie wysługi. Na kopi pisma składała podpis. Nie zwróciła uwagi pracownikowi kadr o mylnie naliczonej wysłudze.
Od 01.09.2018 r. została przeniesiona na jej wniosek do innej szkoły. Teczkę akt osobowych przekazano szkole, do której przeszła nauczycielka.
Wtedy okazało się, że mylnie miała wyliczoną wysługę – o 1% niższą od 2004 r.
Nauczycielka wystąpiła do dyrektora szkoły, z której odeszła, o wyrównanie wysługi na cały okres (15 lat).
Jak mam postąpić?
Czy muszę wyrównać jej dodatek stażowy? Jeśli tak, to za jaki okres?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik na dzień 10.11.2015r. otrzymuje wysługę lat w wysokości 17%, w dniu 10.11.2015r. dostarczył świadectwo pracy z innego zakładu pracy i po przeliczeniu stażu pracy -staż będzie wynosił 21 lat 10 m-cy i 10 dni. W związku z tym dodatek za wysługę lat zmieni się na 20 %. Czy pracownik ma teraz prawo do nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy. Proszę o odpowiedź i podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe