Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim, a później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, a następnie na opiece na dziecko COVID-19. Obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym (jako nauczyciel), a od dnia 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. będzie przebywać na urlopie wychowawczym. W wyżej wymienionym czasie miała zrobić badania kontrolne i okresowe. Kiedy ją wysłać? Teraz, w sierpniu 2020 r., czy dopiero po wychowawczym?
Nauczycielkę należało skierować na badania profilaktyczne przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego, ponieważ z urlopu może korzystać jedynie nauczyciel zdolny do pracy na dotychczasowym stanowisku – wyrok Sądu Najwyższego z 26 października 2016 r. (III PK 9/16). Skoro nie doręczono nauczycielce takiego skierowania, należałoby je wystawić i doręczyć w czasie urlopu wypoczynkowego, ponieważ kontynuowanie zatrudnienia na stanowisku nauczyciela i korzystanie z urlopów (także wychowawczego) jest uzależnione od spełniania wymogów zdrowotnych do zajmowania stanowiska nauczyciela – art. 9 ust. 1 pkt 3, art. 23 ust. 1 pkt 3 i art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 oraz art. 229 § 2 i 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w ogóle i kiedy można rozwiązać umowę o pracę na czas określony (zatrudnienie od 1.10.2017 r. do 31.08.2018 r.) zawartą na podstawie KN z nauczycielem przebywającym na długotrwałym zwolnieniu lekarskim trwającym od 14.04.2018 r. do obecnie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel ,który ukończył studia: Pedagogika, kierunek- wychowanie muzyczne, specjalność nauczycielska, może być dyrektorem Podstawowej Szkoły Muzycznej?Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem.
- Publiczna branżowa szkoła I stopnia prowadzona przez ZDZ w Krakowie odprowadza składki od nauczycieli i emerytów na fundusz socjalny. Środki na fundusz socjalny są odprowadzane z subwencji oświatowej otrzymywanej od starostwa. Czy środki emerytów powinny być naliczone z subwencji oświatowej czy z ZUS? W razie braku pieniędzy z subwencji co dzieje się z funduszem socjalnym? Co z funduszem socjalnym dla emerytów?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik na 1.11.2018r. ma 19 lat pracy z z dniem 21.11.2018r. osoba ta przyniosła od Radcy Prawnego pozytywną opinię - zaliczenie do lat pracy pasionki 2 lata. Czy Dyrektor ma obowiązek wypłacić jubilatkę na 20 lat?, czy powinien wypłacić ją dopiero na 25 lat ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający ukończone studia podyplomowe w zakresie historii może uczyć w ośmioletniej szkole podstawowej wos-u? W latach 1999-2007 uczył wos-u w gimnazjum, bo kwalifikacje uznał dyrektor szkoły, w aktach osobowych brak informacji o zbliżeniu lub uznaniu kwalifikacji.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe