Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy mogłabym otrzymać przykładowy regulamin świadczeń socjalnych? Muszę zaktualizować nasz regulamin i nie wiem, czy np. za warsztaty językowe dla dziecka należy się zwrot, czy muszę dać dopłatę dla każdego, kto złoży wniosek o dofinansowanie sanatorium?
Przykładowe Regulaminy Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych znajdują się na stronie portalu: http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/regulamin-zfss-w-szkole/866.
Ogólne zasady dot. ZFŚS reguluje ustawa z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Ustawa definiuje działalność socjalną, jako: usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, udzielanie pomocy materialnej - rzeczowej lub finansowej, a także zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową.
Rodzaje świadczeń, z których będą mogły korzystać uprawnione osoby, określa pracodawca w regulaminie. Muszą one jednak spełniać wymóg działalności socjalnej w rozumieniu ustawy.
Świadczenia powinny przysługiwać wszystkim uprawnionym. Nie można udzielać danego świadczenia tylko jednej grupie uprawnionych, np. tylko pracownikom niepedagogicznym albo tylko zatrudnionym w pełnym wymiarze (oprócz nauczycielskiego świadczenia urlopowego, które jest przyznawane tylko nauczycielom na podstawie przepisów Karty Nauczyciela). Jeżeli regulamin przewiduje dopłatę do sanatorium, to powienin otrzymać ją każdy uprawniony do korzystania z ZFŚS, jeżeli spełnia warunki określone w regulaminie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chcę zatrudnić pracownika na 1/2 etatu na dowóz uczniów do szkoły. Potrzebuję go zatrudnić od zaraz. Procedura zatrudniania w mojej miejscowości trwa często ok 3 tygodni (wszelkie zgody, podpisy). Czy mogę tego pracownika zatrudnić jako wolontariusza na te 3 tygodnie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczyło nauczyciela w szkole stowarzyszeniowej, tam o powierzeniu stanowiska dyrektora decyduje stowarzyszenie. Czy podane w odpowiedzi kryteria kryteria odnoszą się również do szkoły prowadzonej przez inny organ niż np.gmina?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o zamieszczenie przykładowego regulaminu BHP dla Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej. Dziękuję
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym. Prawdopodobnie będzie na nim przez cały rok 2016. Czy za ten rok przysługuje mu urlop wypoczynkowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele wygaszanego gimnazjum zatrudnieni przez mianowanie mogą wnioskować do dyrektora szkoły podstawowej o przeniesienie, jeżeli w arkuszu organizacyjnym tejże szkoły na rok 2019/20 przewidziano dla nich np. 10/18, 12/18 etatu z możliwością uzupełnienia etatu w innej szkole podstawowej? Czy może powinno się z nimi rozwiązać umowę, wypłacić 6 - miesięczną odprawę i dopiero potem zatrudnić w szkole podstawowej? (wygaszane gimnazjum i szkoła podstawowa to oddzielne jednostki organizacyjne w tej samej gminie).
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe