Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy prawa nie rozstrzygają takich kwestii, dlatego ważne są zasady wprowadzone w szkole np. zapisami statutowymi. Jeśli jednak brak jest odpowiednich rozwiązań w...

PORADA PRAWNA

12 września 2014 Prawo oświatowe

Czy można zmienić język wiodący po I etapie edukacyjnym? Np. z języka niemieckiego na język angielski? Czy jest to zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego, dotyczącą nauczania języka obcego?

Przepisy prawa nie rozstrzygają takich kwestii, dlatego ważne są zasady wprowadzone w szkole np. zapisami statutowymi. Jeśli jednak brak jest odpowiednich rozwiązań w przepisach wewnątrzszkolnych (proponuję uzupełnić), należy pod uwagę wziąć najkorzystniejsze rozwiązanie dla dziecka. Należałoby przy podejmowaniu decyzji, odpowiedzieć na pytania: 1) na jakim poziomie nauczania jest dziecko z obu przedmiotów, 2) czy ma trudności w uczeniu się, 3) czy jest możliwe pokonanie przez dziecko ew. różnic programowych, 4) jakie będzie zaangażowanie rodziców w procesie tej zmiany.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT