Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zrezygnować z ewidencji czasu pracy nauczycieli szkoły niepublicznej poprzez wprowadzenie zadaniowego czas pracy? Organem prowadzącym szkołę niepubliczną jest Spółka Z.O.O.
Przy zadaniowym systemie czasu pracy niemożliwa jest rezygnacja z prowadzenia ewidencji czasu pracy, ponieważ nadal obowiązkowe jest odnotowywanie w niej urlopów, zwolnień lekarskich, innych zwolnień od pracy, czyli ogółem nieobecności usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych, natomiast nie odnotowuje się w niej przy takim systemie czasu pracy liczby przepracowanych godzin, godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz pracownicy nie podpisują listy obecności – art. 149 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320, § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz.U. z 2018 r., poz. 2369).
Zadaniowy czas pracy można wprowadzić, gdy przemawia za tym organizacja pracy na danym stanowisku, a więc gdy niemożliwa jest kontrola czasu poświęconego na wykonywanie pracy lub gdy pracodawca ze względów organizacyjnych nie może sprawować bezpośredniej kontroli i nadzoru nad świadczeniem pracy przez pracownika (art. 140 KP, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 24 września 2009 r., II PK 72/09). Jeśli więc dany pracodawca tak zorganizował pracę to może wprowadzić dla nauczycieli zadaniowy czas pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie dokumenty regulują zatrudnianie obcokrajowców (Ukraina) w Szkole?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Obecnie pracuję jako dyrektor zespołu szkół w skład którego wchodzą szkoła podstawowa 6 letnia i gimnazjum , łącznie w zespole jest 10 oddziałów i mam wicedyrektora. Czy przy 10 oddziałach po przekształceniu w ośmioklasową szkolę podstawową z oddziałami gimnazjalnymi będę mogła powołać wicedyrektora nadmieniam, że łącznie będę mięć 10 oddziałów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mający świadectwo ukończenia Kursu Kwalifikacyjnego z zakresu oligofrenopedagogiki w wymiarze 260 godzin z 2012 r. może pracować w szkole specjalnej z uczniami z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony na cały rok szkolny tj od 1.09.2015 do 31.08.2016. Przebywał 90 dni na zwolnieniu lekarskim (w tym 85 dni w roku 2016). Dalsze zatrudnienie nie jest przewidziane. Czy w związku z powyższym będzie mu się należała "13" za 2016 r.
- Jak zgodnie z prawem przyjąć wolontariusza do pomocy w przedszkolu?. Bardzo proszę o wzór jakiejś umowy, jakie są wymagania wobec wolontariusza?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe