Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony na cały rok szkolny tj od 1.09.2015 do 31.08.2016. Przebywał 90 dni na zwolnieniu lekarskim (w tym 85 dni w roku 2016). Dalsze zatrudnienie nie jest przewidziane. Czy w związku z powyższym będzie mu się należała "13" za 2016 r.
Z przedstawionych danych wynika, że nauczyciel nie przepracuje efektywnie w 2016 roku 6 miesięcy (okres przebywania na zwolnieniu lekarskim nie wlicza się do wymaganego okresu pracy), a tym samym nie nabędzie prawa do 13-tki.
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 07.07.2011 r. III PZP 3/11:
Okresy pobierania przez pracownika niezdolnego do pracy wynagrodzenia i zasiłku chorobowego nie podlegają wliczeniu do 6-miesięcznego okresu przepracowanego w danym roku kalendarzowym, wymaganego do nabycia prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Ustawa z 12.12.1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym (…) wymienia przypadki, w których przepracowanie 6 miesięcy nie jest wymagane. Wśród nich nie ma niezdolności do pracy spowodowanej chorobą.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba która skończyła studia magisterskie na kierunku administracja oraz politologia oraz zrobiła studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z pomocą psychologiczno-pedagogiczną i odbyła przygotowanie pedagogicznie może pracować jako nauczyciel świetlicy szkolnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z art. 65 ust. 1 Prawa oświatowego Dyrektor występuje z pismem o opinię do Organu prowadzącego, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
Dyrektor Szkoły planuje powierzyć ww. stanowisko nauczycielowi, który aktualnie zatrudniony jest w innej szkole (w tej chwili już trwa procedura przeniesienia n-la zgodnie z art. 18 kn), ale jednocześnie w naszej szkole dopełnia etat i jest zatrudniony na część etatu na podstawie umowy na czas określony do 31 sierpnia 2020 r.
Czy Dyrektor może już wystosować pismo z prośbą o opinię do Organu prowadzącego, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, czy dopiero po dokonaniu przeniesienia nauczyciela, czyli 1 września 2020 r.? Czy należy dołączyć do pisma kopie dokumentów potwierdzające spełnianie przez kandydata wymagań kwalifikacyjnych łącznie z oświadczeniami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. ze zm?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy kwalifikacje do zajęć korekcyjno- kompensacyjnych posiada osoba, która ukończyła studia mgr z historii oraz studia podyplomowe w zakresie; 1) diagnozy i psychoprofilaktyki zagrożeń edukacyjnych; 2) nauczania języka polskiego w zreformowanej szkole; 3) kultury i języka polskiego oraz historii i społeczeństwa; 4) nauczania przyrody w zreformowanym systemie edukacji.
- Pracownik obsługi odszedł ze szkoły 31.08 br. z racji likwidacji stanowiska pracy. Do dnia dzisiejszego przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy należy dla byłego pracownika, który nabył praw na zasiłek przedemerytalny tworzyć odpis na ZSŚS i wypłacać świadczenia socjalne? A co z pracownikami, którzy już pobierają zasiłek przedemerytalny? Czy są uprawnieni do ZFŚS?
- Okazało się, ze na dzień 31 sierpnia będzie o 1 klasę mniej w edukacji wczesnoszkolnej (wielu uczniów odroczono), stan na dzień 07 sierpnia . Wszyscy nauczyciele są zatrudnieni na podstawie mianowania. Czy można ich zwolnić za trzymiesięcznym wypowiedzeniem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe