Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który chce dodatkowo pracować w szkole społecznej, nie prowadzonej przez gminę, potrzebuje zgodę dyrektora szkoły macierzystej do pracy w tej placówce?
Na podjęcie lub kontynuację zatrudnienia od dnia 1 września 2017 r. w placówce niepublicznej albo publicznej niesamorządowej, nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć w samorządowej jednostce oświatowej będącej podstawowym miejscem pracy, musi uzyskać pisemną zgodę dyrektora (art. 222 ust. 1 PWuPO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel został zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony ponieważ nie posiadał pełnych kwalifikacji , obecnie posiada pełne kwalifikacje. Czy mogę go teraz zatrudnić na podstawie mianowania?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1) Nauczycielka otrzymała sanatorium w terminie 11.02.2014. - 04.03.2014. W tym czasie są ferie zimowe (17.02. - 02.03.2014.). Jednak 4 dni przed feriami i 2 dni po feriach nauczycielka ma przebywać w sanatorium. Na skierowaniu do sanatorium jest napisane, że nie może w tym czasie być na L-4. Jak więc dyrektor szkoły ma potraktować nieobecność przez 4 dni przed początkiem ferii i 2 dni po zakończeniu ferii? Nauczycielka nie chce wziąć urlopu bezpłatnego, liczy na zastępstwa koleżeńskie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam ponownie. Nauczycielka- logopeda wraca z urlopu wychowawczego przed 30 maja. Dotychczas pracowała na 1/2 etatu (10 godz).Obecnie zwiększa się jej wymiar godzin - etat będzie liczony z 25 godz, zgodnie z nowymi wskaźnikami. Z organizacji pracy szkoły wynika, że od września, nie będzie potrzeba , w ogóle, logopedy, lub w wymiarze max 5 godzin. Czy zatem jest możliwość , by w dniu 30 maja wręczyć powracającej z urlopu nauczycielce-logopedzie wymówienie? bądź zmianę warunków pracy? w jaki sposób tego dokonać? na podstawie jakich przepisów? oraz - w jaki sposób zawiadomić związki zawodowe?
pozdrawiam mh
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Jestem na końcowym etapie arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny 2013/2014 i pojawił się dylemat, czy nauczyciel, który od 20 lat uczy muzyki (3 godziny tygodniowo) nie mając typowych kwalifikacji nadal może tej muzyki uczyć? Co roku wystawiam vakat i co roku nikt nie chce na 3 godziny przyjść do nauczania muzyki. Obecny nauczyciel jest jeszcze zatrudniony jako plastyk, technik, informatyk (zgodnie z kwalifikacjami) i we wrześniu dostaje te 3 godziny muzyki. Czy długoletnia praca jako nauczyciel muzyki może dać prawo do prowadzenia tych zajęć pomimo braku w tym kierunku odpowiedniej szkoły. Pozdrawiam. Maria
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownica ma prawo do urlopu okolicznościowego z tytułu pogrzebu swojej teściowej (matka pierwszego męża )? Mąż pracownicy zmarł, a Pani wyszła drugi raz za mąż.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe