Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który uzyskał uprawnienie emerytalne, przeszedł na emeryturę i ponownie podjął pracę w innej szkole (dodam, że to szkoła stowarzyszeniowa) powinien być objęty funduszem socjalnym w placówce,w której pracował poprzednio czy też w chwili obecnej powinien korzystać z funduszu w szkole, w której jest zatrudniony? (emeryturę otrzymuje ze szkoły A, a podjął pracę w szkole B i nie jest to ani zlecenie ani umowa o dzieło tylko normalna umowa o pracę w pełnym wymiarze)
Nauczyciel uprawniony jest do korzystania z funduszu świadczeń socjalnych zarówno w szkole A (jako jej emeryt), jak i w szkole B (jako jej pracownik).
Korzystanie w takim przypadku z funduszu socjalnego nie jest ograniczone w żaden sposób przez prawo. Identycznie wygląda sytuacja nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach równocześnie (jeżeli w każdej z nich jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub mianowania - czyli jest zawarty stosunek pracy). W tym przypadku również korzysta z funduszu w każdej ze szkół, ustawodawca nie przewidział bowiem takiego rozwiązania, w którym nauczyciel korzystałby z funduszu socjalnego np. tylko w szkole, która jest jego głównym miejscem pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Jaką podstawę naliczenia "trzynastki"przyjąć w przypadku, gdy nieobecności z powodu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego trwały cały rok kalendarzowy i pracownica nie otrzymała innego wynagrodzenia oprócz zasiłku macierzyńskiego i rodzicielskiego?
2. Co zrobić w sytuacji, gdy pracownica pobierała te zasiłki na przełomie dwóch lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielce zatrudnionej na podstawie mianowania można wręczyć wypowiedzenie w trakcie urlopu macierzyńskiego?; 2. Czy nauczycielowi mianowanemu można wręczyć wypowiedzenie podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konserwator w naszej szkole zatrudniony jest na 1/4 etatu czyli 2 godziny dziennie od poniedziałku do piątku. Staż jego pracy wynosi 12 lat. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się panu konserwatorowi? Proszę napisać jak się oblicza ten urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z 30 letnim stażem pracy, znająca procedurę związaną z planowaniem urlopu wypoczynkowego, nie oddała w terminie tj. w grudniu 2016 r. planu urlopu na rok 2017. Od 6 grudnia 2016 do 28 lutego 2017 przebywała na zwolnieniu lekarskim, w tym czasie zgłosiła się z wnioskiem o udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, który został jej udzielony zgodnie z terminem wskazanym przez lekarza tj. od 1 marca do 31 sierpnia 2017 roku. Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytania: 1. Czy dyrektor może wskazać nauczycielowi termin urlopu wypoczynkowego np. w całości tj. 31 dni zaraz po urlopie zdrowotnym?; 2. Czy musi go nauczyciel wykorzystać do 31 grudnia 2017 r ? Kiedy nie musi?; 3. Czy nauczyciel może zaplanować wykorzystanie urlopu za rok 2017 podając termin w 2018?
- W wyniku pewnych błędów nagroda jubileuszowa dla nauczyciela za 25 lat pracy, która powinna być wypłacona 31.08.2012r. została wypłacona 15.09.2015r. Po przedstawieniu wszystkich świadectw pracy w dn.18.10.2016r powinna być wypłacona nagroda za 30 lat pracy. Czy mogę wystąpić o wypłatę w całości czy zachowany będzie termin pomiędzy wypłatami nagród. Poproszę o podanie podstawy prawnej.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe