Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku "pedagogika w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego" oraz dyplomem ukończenia studiów magisterskich uzupełniających w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i sztuki posiada kwalifikacje do nauczania muzyki i plastyki w gimnazjum?
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, kwalifikacje do nauczania w gimnazjum posiada osoba, która ukończyła m.in. studia pierwszego stopnia na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć,oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Jeżeli zatem w treściach podstawowych i kierunkowych ukończonego kierunku znajdują się treści przedmiotów muzyka i plastyka wystarczające do nauczania w gimnazjum, to osoba ta może uczyć takich przedmiotów również w gimnazjum.
Ukończenie kierunku "edukacja wczesnoszkolna i sztuka" daje takie właśnie uprawnienia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik poszedł na urlop z dniem 4 sierpnia który miała trwać do 22 sierpnia, od 12 sierpnia poszedł na zwolnienie czyli urlop został przerwany. Czy po zwolnieniu lekarskim może wybrać dalszą część urlopu (chodzi o to żeby wykorzystał w roku przysługujące mu 14 ciągłego urlopu)? Czy to będzie się liczyło jako ciągłość, jeśli po zwolnieniu weźmie dalszy urlop? Czy ponownie musi wypisać wniosek na 10 dni urlopu tak aby zapewnić te 14 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest w ciąży i ma przydział 27 godzin. Czy w obecnej sytuacji zgodnie z Kodeksem pracy muszę zmienić przydział do 18? Czy nauczycielce przysługuje dodatek wyrównawczy? Godziny ponadwymiarowe były godzinami stałymi.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Kiedy nauczycielowi przysługuje dodatek za pracę z uczniem upośledzonym ? Proszę podać podstawę prawną.
- Nauczyciel matematyki wyraził zgodę na ograniczenie etatu od 1 września 2014 r. Pod koniec sierpnia okazało się jednak, że inny matematyk przechodzi od września na urlop macierzyński. W jaki sposób podwyższyć pracownikowi wymiar pensum do 18/18, aby mógł pełnić zastępstwo za drugiego pracownika z takim zastrzeżeniem, że wymiar czasu pracy nauczyciela ponowie ulegnie obniżeniu po powrocie z urlopu tego nauczyciela, którego będzie zastępował?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, pracownikowi samorządowemu rozwiązuje się umowa z dniem na jaki była zawarta tj. 31.08, natomiast 15.09 osiąga ona wiek emerytalny 60lat. Czy należy jej się odprawa emerytalna jako, że jesteśmy jej ostatnim miejscem pracy a nabycie uprawnień emerytalnych nastąpi w "niedalekiej przyszłości" czyli w krótkim okresie czasu 15 dni po rozwiązaniu się umowy o pracę. Moje pytanie czy należy wypłacić odprawę emerytalną a jeżeli tak to z jakim dniem 31.08 czy 15.09?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe