Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel po studiach wyższych w zakresie edukacji elementarnej - magister pedagogiki ukończone w 1997r i po studium nauczycielskim - pedagogika przedszkolna, może być zatrudniony w przedszkolu?
Nauczyciel zarówno z racji ukończonego kierunku studiów, jak i studium nauczycielskiego posiada wystarczające kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola, za wyjątkiem możliwości prowadzenia zajęć z języka obcego nowożytnego, gdyż nauczyciel nie ukończył pedagogiki z dodatkową specjalnością z języka obcego, a w pytaniu nie podano, że posiada jedno z dopuszczalnych świadectw znajomości języka w stopniu co najmniej podstawowym (§ 4 ust. 2 pkt 1 i 2 w zw. z § 2 pkt 11, 12 ust. 3 pkt 11 i § 30 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 20.01.2017 r. nauczyciel kontraktowy złożył pismo o rozwiązanie umowy o pracę. W/w nauczyciel jest zatrudniony u nas od 01.09.2015 r. na czas nieokreślony. Jakie wypowiedzenie obowiązuje nauczyciela i od kiedy do kiedy obowiązuje w/wym przypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zdał egzamin na mianowanego w sierpniu.Od kiedy należy im się podwyżka? Jaka jest podstawa prawna?
- Nauczyciel zatrudniony jest w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 13/18 etatu. W przyszłym roku szkolnym można temu nauczycielowi przydzielić jedynie 8 godzin. Proszę o podanie procedury oraz wzoru dokumentów, jakie powinny być zastosowane wobec tego nauczyciela.
Nauczyciel dyplomowany, zatrudniony na podstawie mianowania, w szkole podstawowej w wymiarze 18/18 etatu, w przyszłym roku szkolnym musi uzupełnić etat na świetlicy szkolnej (2 godz.). W związku z powyższym wymiar etatu będzie wynosił 19/19. Proszę o podanie procedury oraz wzoru dokumentów, jakie powinny być zastosowane wobec tego nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest na urlopie macierzyńskim/rodzicielski, wraca w grudniu 2017 r do pracy. Nie będzie miał pełnego etatu. W jakim czasie można mu wręczyć ograniczenie etatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ma dziecko niepełnosprawne nad którym opiekę sprawuje mąż (nie pracuje). Czy nauczycielce należą się dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188) nad dwójką pozostałych dzieci? Czy w takim przypadku z tej opieki korzysta tylko mąż?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe