Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel pracujący w szkole, której organem prowadzącym jest gmina może uzupełniać etat w szkole społecznej, której organem prowadzącym jest Zabrzańskie Towarzystwo Oświatowe? W obydwu przypadkach organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty.
Instytucja uzupełniania etatu dotyczy tylko szkół samorządowych, ponieważ przepisy art. 220 ust. 1 pkt 3 oraz art. 22 KN nie są wymienione w art. 91b ust. 2 pkt 1 i 2 KN jako stosowane do nauczycieli pracujących w szkołach publicznych niesamorządowych. Z tego względu gmina lub inny organ prowadzący nie może oddelegować nauczyciela do pracy w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka przebywa od 09.02.2017 do 28.06.2017 na urlopie macierzyńskim, natomiast od 29.06.2017 do 07.02.2018 na urlopie rodzicielskim. Ilość dni urlopu uzupełniającego, którego trzeba jej udzielić wynosi 56 dni. Szkoła jest z woj. pomorskiego i ferie zimowe w tym roku trwają od 29.01.2018 do 11.02.2018 r. Pytanie - Urlopu należy udzielić bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 08.02.2018? czy po feriach, tj. od 12.02.2018, ponieważ urlop uzupełniający nie może się pokrywać z urlopem bieżącym? Dodam, że pracownica, bezpośrednio po urlopie uzupełniającym, będzie chciała skorzystać z urlopu wychowawczego. Proszę o potraktowanie pytania jako pilnego.
- Nauczyciel z orzeczonym stopniem niepełnosprawności ma obniżony wymiar pensum w szkole macierzystej. Zwrócił się z prośbą do dyrektora o wyrażenie zgody na kontynuację zatrudnienia w innej szkole. Pytanie brzmi, czy dyrektor może udzielić mu takiej zgody, przecież obniżenie wymiaru godzin i nie możność realizowania godzin ponadwymiarowych czemuś służy? Moim zdaniem wyrażenie zgody na dodatkowe zatrudnienie jest sprzeczne z obniżką pensum w szkole macierzystej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy instytucja odwołania z urlopu dotyczy również urlopu na żądanie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jakiej wysokości należy wypłacić odprawę nauczycielowi odchodzącemu na świadczenie kompensacyjne (mężczyzna, 60 lat), który pracuje w publicznej szkole prowadzonej przez stowarzyszenie. Umowa o pracę zawarta jest w oparciu o Kodeks pracy. Nauczyciel od 2012 r. ma umowę o pracę na czas nieokreślony.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może za godziny nauczania indywidualnego nie zrealizowane w danym dniu - nieobecność ucznia,przydzielić w ramach tych godzin inne godziny do realizacji, w innym dniu pracy nauczyciela? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe