Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciela, który nie chce pracować zdalnie, można wysłać na postojowe?
Przestojem z zachowaniem prawa do wynagrodzenia zasadniczego (lub także dodatku funkcyjnego) jest objęty tylko nauczyciel, który nie posiada niezbędnych środków/narzędzi do wykonywania pracy poza siedzibą pracodawcy, a jednocześnie nie zapewni ich dyrektor – art. 81 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 w zw. z art. 3 ust. 3 – 5 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 1842). Przestojem zawinionym bez prawa do wynagrodzenia jest objęty nauczyciel, który w czasie zawieszenia stacjonarnej działalności szkoły nie wykonuje pracy w zdalny sposób, pomimo posiadania własnych narzędzi/sprzętu lub zapewnienia ich przez pracodawcę (art. 81 § 2 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel wyznaczony do zastępowania dyrektora przedszkola w trakcie jego nieobecności ponosi taką samą odpowiedzialność co dyrektor. Nadmieniam iż nauczyciel wykonuje to społecznie. Brak zastępcy dyrektora.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 31.08.2012 r. kończy mi się okres sprawowania funkcji dyrektora. Jestem nauczycielem mianowanym. Czy z braku możliwości dalszego zatrudnienia (klasy łączone) organ prowadzący może stwierdzić, że nie należy się mi odprawa oraz wypowiedzenie umowy o pracę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w skierowaniu na profilaktyczne badania lekarskie dla nauczyciela wychowawcy w internacie poza "wysiłkiem głosowym" wpisać należy jako dodatkowy czynnik "pracę w porze nocnej"?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W maju 2019 r. rozwiązaliśmy umowę z nauczycielem z art. 20 KN z dniem 31.08.2019 r. Nauczyciel poinformował dyrektora, że z dniem 31.08.2019 r. przechodzi na emeryturę. Dostał dwie odprawy sześciomiesięczną i trzymiesięczną emerytalną. Podpisaliśmy z nim umowę na pół etatu od 1 września. DBFO nakazało zmienić umowę od 2 września, tłumacząc że przy przejściu na emeryturę musi być co najmniej jeden dzień przerwy. Czy w opisanym przypadku, kiedy nauczyciel nie rozwiązuje umowy w związku z przejściem na emeryturę tylko z art. 20 KN?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownikowi administracyjnemu zatrudnionemu w jednostce samorządu terytorialnego za wykonanie dodatkowej pracy został przyznany dodatek specjalny na okres 2 m-cy. Czy powinien zostać wliczony do podstawy wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe