Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciele dotychczasowego gimnazjum, które zostanie 1.09.2018 włączone do liceum, muszą zrobić badania lekarskie (ze względu na zmianę pracodawcy), czy też zachowują ważność badania robione w gimnazjum?
Ponieważ zmiana pracodawcy nie skutkuje podjęciem nowego zatrudnienia, nauczycieli włączonego gimnazjum nie kieruje się na badania wstępne, natomiast gdyby nastąpiła zmiana warunków wykonywania pracy (np. w związku ze zmianą warunków lokalowych), aktualność mogą stracić badania okresowe, na które należałoby ich ponownie skierować – art. 229 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona w moim przedszkolu przebywa na zwolnieniu lekarskim po skomplikowanej operacji od 5 lipca i będzie je kontynuowała aż do końca roku kalendarzowego. Z kolei z dniem 1 stycznia 2017 roku będzie korzystała z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia. Chciałam się dowiedzieć, czy pracownica musi powrócić do pracy przed urlopem dla poratowania zdrowia (uzyskać zdolność od lekarza po zakończonym leczeniu) ? Czy też może bezpośrednio przejść na urlop dla poratowania zdrowia z długotrwałego L-4 (bez badań kontrolnych) ?
- Czy i jak rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, który zatrudniony na podstawie mianowania przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 20.01.2020 r..Pracuje w Zespole Szkół (gimnazjum i liceum). Nie ma możliwości zatrudnienia na pełny etat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o poradę: moja nauczycielka matematyki w dniu 15.02.2013 roku złożyła do mnie wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego w terminie od dnia 09.02.2013 na okres 24 tygodni. Na co, zgodnie z prawem, wyraziłam zgodę. Urlop macierzyński kończy się 26.07.2013 r. Nauczycielka otrzymała po tym terminie 56 dni urlopu wypoczynkowego uzupełniającego, który kończy się 20 września. 21 września winna się więc wstawić do pracy. W dniu 29 lipca 2013 r. nauczycielka złożyła wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego na okres 2 tygodni. Data widniejąca na wniosku to dzień 28.06.2013 r., jednak data wpływu do sekretariatu i rejestracja wniosku nastąpiła 29 lipca 2013 r. Pytanie: czy złożenie wniosku w ww. terminie, mimo iż na wniosku widnieje data 28.06.2013 r. spełnia warunki ustawy i muszę jej udzielić dodatkowego urlopu macierzyńskiego, czy też wniosek wpłynął po terminie i tym samym pracownica traci prawo do niego. Jest to dla mnie sprawa istotna, gdyż udzielenie jej urlopu wiąże się z dłuższym zastępstwem za nią innego nauczyciela. Wtedy moja nauczycielka wróciłaby do pracy dopiero 04.10.2013 r. Proszę o opinię prawną i ustosunkowanie się do kwestii prawnego udzielenia bądź nieudzielenia tej pracownicy przeze mnie dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Wiem, że istotna kwestia w tej sprawie to termin złożenia/wpływu wniosku do pracodawcy.
- Czy zmiana w zatrudnieniu nauczycieli od września 2018 r. będzie obowiązywała w przedszkolu niepublicznym prowadzonym przez Fundację? Obecnie w tym małym przedszkolu wszyscy nauczyciele oraz dyrektor mają własne działalności. Czy zmiana będzie dotyczyła również zatrudnienia dyrektora, który nie pełni funkcji nauczyciela? Czy zmiana w KN wprowadzi zmianę dotyczącą godzin pracy nauczycieli? Dotychczas nauczyciele pracują 35godzin tygodniowo w 13-15 osobowych grupach dzieci.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu język angielski prowadzi nauczyciel ze szkoły językowej z którą przedszkole ma podpisaną umowę. Czy w świetle ustawy z 1.09.2018 nauczyciel nadal może prowadzić takie zajęcia na podstawie umowy ze szkołą czy musi być zatrudniony w przedszkolu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe