Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi przysługuje płatny dzień wolny na badania genetyczne? Chodzi o badania genetyczne pod kątem nowotworu, do których nauczyciel został zakwalifikowany przez poradnię genetyczną. Pracownik bierze udział w tych badaniach co roku.
Nie ma przepisów, które dopuszczałyby udzielenie płatnego zwolnienia od pracy na czas badania genetycznego pod kątem nowotworu.Ogólne zasady usprawiedliwiania nieobecności pracowników
Ewentualnie sprawę można rozstrzygać na podstawie rozporządzenia w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.
Przepisy prawa nie określają wprost, by pracodawca miał obowiązek zwolnić od pracy pracownika na czas badań genetycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pracodawca, uznając konieczność przeprowadzenia takich badań za okoliczność usprawiedliwiającą nieobecność pracownika w pracy, usprawiedliwił nieobecność pracownika w pracy z tego powodu.
Pracodawca może usprawiedliwić również inną przyczynę nieobecności pracownika w pracy
Na podstawie § 1 rozporządzenia pracodawca może daną przyczynę nieobecności, którą podał pracownik, a która nie została określona przepisami prawa, uznać za usprawiedliwioną.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, proszę o poradę prawną: Co powinien zrobić dyrektor szkoły, jeśli podpisał umowę z portalem internetowym, który podał informację na swojej stronie internetowej, że zespół ekspertów będzie na bieżąco odpowiadał na pytania i problemy, a rzeczywistość jest taka, że na niektóre pytania od ponad miesiąca nie ma odpowiedzi, a w przypadku wielu problemów wspomniany zespół odpowiada na pytania , których nie było w przedstawionym problemie, albo podaje sprzeczne wyjaśnienia?
- 1. W jakim wymiarze godzin należy zatrudnić nauczyciela, żeby liczył się ten okres do uprawnień emerytalnych obecnie i przed rokiem 2016r.; 2. Mamy zatrudnionego nauczyciela mianowanego w niepełnym wymiarze czasu pracy, który pracuje w innej szkole jako nauczyciel mianowany w pełnym wymiarze. W kwietniu br. ten nauczyciel wystąpił z pismem do dyrektora naszej szkoły o przeniesienie do naszej szkoły na stanowisko nauczyciela. Mamy zgodę dyrektora tamtej szkoły i pozytywna opinię organu prowadzącego. Mam pytanie co my jako szkoła do której zostanie przeniesiony nauczyciel musimy zrobić (czy przekształcić umowę na podstawie mianowania itd.)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem gimnazjum. W sierpniu 2016r. wygrałam konkurs na to stanowisko. Teraz nasze gimnazjum ma być włączone do szkoły podstawowej. Rozumiem, że z mocy prawa mam stać się tam wicedyrektorem. Czy mój dodatek funkcyjny i motywacyjny itp. się zmieni? Które z przywilejów dyrektora zachowam?
- Jak wprowadzić uchwałą, czy zarządzeniem regulamin dodatku motywacyjnego oraz nagród dyrektora szkoły?
- Jaka jest tygodniowa liczba godzin specjalizacji dla trenerów, dla pięciu oddziałów mistrzostwa sportowego (trzy klasy pierwsze oraz jedna klasa druga i jedna klasa trzecia) oraz dwóch oddziałów sportowych (klasa druga i klasa trzecia) w liceum ogólnokształcącym? Czy liczba godzin specjalizacji ma związek z liczebnością uczniów w klasach ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe