Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem gimnazjum. W sierpniu 2016r. wygrałam konkurs na to stanowisko. Teraz nasze gimnazjum ma być włączone do szkoły podstawowej. Rozumiem, że z mocy prawa mam stać się tam wicedyrektorem. Czy mój dodatek funkcyjny i motywacyjny itp. się zmieni? Które z przywilejów dyrektora zachowam?
Z dniem włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej zostanie Pani z mocy prawa wicedyrektorem tej szkoły. Przepisy ustawy wprowadzającej ustawę - Prawo oświatowe nie regulują kwestii wynagrodzeń w takich przypadkach. Oznacza to, że poszczególne składniki wynagrodzenia będą przyznawane na podstawie obowiązujących przepisów, tj. Karty Nauczyciela, Rozporządzenia MENiS w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...) oraz odpowiednich uchwał - regulaminów organów prowadzących, które określają wysokość i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia, w tym dodatku funkcyjnego odpowiedniego dla zajmowanego stanowiska.
Powyższe dotyczy również takiego uprawnienia, jak zniżka godzin dla wicedyrektora szkoły - tu również będą miały zastosowanie przepisy odpowiednich regulaminów organów prowadzących i to od OP będzie zależało, jaki wymiar pensum będzie obowiązywał wicedyrektora.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W ostatnich latach w szkole były oddziały przedszkolne oraz oddział przygotowania przedszkolnego tzw. zerówka. W następnym roku szkolnym została utworzona grupa dzieci 6-letnich jako zerówka, ale w tym jest 5 dzieci 5-letnich. Nie ma przedszkola. Nauczycielkę zatrudniam jako pracownika feryjnego (który ma 56 dni urlopu), czy nieferyjnego (35 dni urlopu)? Jak ma działać oddział zerówki podczas ferii i wakacji, jak przedszkole czy szkoła? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mgr pedagogiki w zakresie profilaktyki społecznej zatrudniony w przedszkolu niepublicznym na stanowisku pomoc nauczyciela może pełnić sam dyżur o godz 7 rano gdy otwierane jest przedszkole i zaczynają dopiero przychodzić dzieci? Czy musi wtedy być już nauczyciel wychowania przedszkolnego?
- Moje pytanie dotyczy rozliczania nieobecności z tytułu opieki nad dzieckiem zgodnie z art.188kp w odniesieniu do nauczycieli. Nauczyciel pracujący na niepełnym etacie ma np. w poniedziałek 2 godz.lek. i chce w tym dniu wziąć opiekę nad dzieckiem: pytanie czy z puli 16 godz (bo nauczyciel zadeklarował godz odbiór opieki) potrącamy mu tylko te 2 godz w których miałby zajęcia czy 8 godz?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi placówki nieferyjnej (przedszkole) należy się dzień wolny do odbioru za 11 listopad, który w tym roku wypada w sobotę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W czasie leczenia szpitalnego pracownicy zmarł jej ojciec. Niestety ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w jego pogrzebie. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, po ponad trzech miesiącach, pracownica chce wykorzystać dwa dni urlopu okolicznościowego, którego nie mogła wybrać wcześniej. Czy w obecnej sytuacji należy powyższego urlopu udzielić ? Na jaką podstawę prawną się powołać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe