Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi zatrudnionemu w naszej szkole na 4h tygodniowo należy się wolny dzień z powodu zgonu teścia? Nadmieniam, że nasza szkoła nie jest głównym miejscem pracy tego nauczyciela.
Nauczyciel zatrudniony w więcej niż jednej szkole może u każdego pracodawcy skorzystać z jednego dnia tzw. urlopu okolicznościowego (zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia) w związku ze śmiercią teścia, o ile pomiędzy tym zdarzeniem a planowanym terminem dnia wolnego zachodzi nieodległy związek czasowy wskazujący na potrzebę załatwienia formalności lub udziału w pogrzebie (§ 15 pkt 2 w zw. z § 16 ust. 1 rozporządzenia MPiPS z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, Dz. U. z 2014 r., poz. 1632). Takie zwolnienie od pracy nie jest dodatkowym dniem urlopu wypoczynkowego, wykorzystywanym w dowolnym terminie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia lub długotrwałym L4 można wręczyć wypowiedzenie pracy wynikajace z reorganizacji?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany jest zatrudniony na podstawie mianowania. Od paru lat ma mniej niż połowę etatu (pracuje w innej szkole). W bieżącym roku szkolnym ma 7/18 etatu. Na następny rok szkolny 2017/2018 nie ma dla niego godzin. Jaki artykuł zastosować do wypowiedzenia mu pracy? Czy należy mu się odprawa i w jakiej wysokości?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę przedstawić drogę postępowania w przeniesieniu nauczyciela, który w obecnej chwili jest dyrektorem innej placówki, a wystąpił do mnie z wnioskiem o przeniesienie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego 01.09.2014 do 31.08.2015 pracowała w pełnym wymiarze godzin w innej szkole od 01.09.2015 do 30.09.2015 pracowała poniżej pół etatu, natomiast od 01.10.2015 do 31.08.2016 pracowała w wymiarze 15/18 godzin tygodniowo, od 01.09.2016 pracuje u nas i złożyła wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego/u nas ma 11/18 godzin tygodniowo. Czy w/w nauczycielka może kontynuować staż pomimo tego, że w m-cu wrześniu miała poniżej półetatu? Bardzo proszę o odpowiedź, nadmieniam, że w/w nauczycielka zwróciła się z prośbą o przedłużenie stażu do 30.06.17 r. Inna nauczycielka posiada następujące wykształcenie; 1.świadectwo dojrzałości; 2.dyplom mistrza fryzjerstwa; 3.zaświadczenie ukończenia kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu; 4.rozpoczęła studia-pedagogikę. U nas jest zatrudniona jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Moje pytanie czy w/w nauczycielka może złożyć podanie o awans?
- W naszej gminie jest prezes oddziału ZNP, który nie jest moim pracownikiem - jest zatrudniony w innej szkole w gminie. W mojej szkole są zatrudnieni pracownicy, którzy należą do ZNP w ilości 30% z całej gminy. Dyrektor szkoły, w której zatrudniony jest prezes wystosował do mnie pismo będące porozumieniem, a z którego wynika, że mam ponosić koszty związane ze zniżką godzin oddelegowanego prezesa (prezes zatrudniony jest na 6/18 w macierzystej szkole). 1. Czy muszę ponosić koszty proporcjonalnie do liczby członków ZNP zatrudnionych w mojej szkole? 2. Czy w skład ponoszonych przeze mnie kosztów powinny wchodzić: składki zus i fundusz pracy, średnia z nadgodzin, dodatek uzupełniający, dodatek wiejski, fundusz nagród, odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, dodatkowe wynagrodzenie roczne, dodatkowe wynagrodzenie roczne ("13")?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe