Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy niepubliczny ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy do którego uczęszczają wychowankowie realizujący obowiązek szkolny i nauki i są niepełnosprawni intelektualnie ze sprzężeniami prowadzony przez stowarzyszenie ma obowiązek opracowania i wprowadzenia standardów ochrony małoletnich w związku z nową ustawą z dnia 28 lipca 2023 o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1606) na podstawie art. 22b i 22c ustawy z dnia 13 maja 2016r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2023 r., poz. 1304 z późn. zm.)?
Tak, zgodnie z art. 22b ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1304 z późn. zm.) obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich, zwanych dalej "standardami", ma każdy:
1) organ zarządzający jednostką systemu oświaty, o której mowa w art. 2 pkt 1-8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r., poz. 900), oraz inną placówką oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową lub związaną z rozwijaniem zainteresowań, do której uczęszczają albo w której przebywają lub mogą przebywać małoletni;
2) organizator działalności oświatowej, opiekuńczej, wychowawczej, resocjalizacyjnej, religijnej, artystycznej, medycznej, rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy organ prowadzący (wójt, burmistrz,prezydent) może, po wygranym konkursie na stanowisko dyrektora szkoły (bezwzględną większością głosów), powołać dyrektora na okres krótszy niż 5 lat?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy rada rodziców może zorganizować licytację, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz potrzebującego ucznia, bez zgody jakichkolwiek urzędów? Czy po skończonej licytacji trzeba będzie odprowadzić podatek?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o interpretację zapisu, dot. zaświadczenia o przebiegu nauczania. Czy jeśli uczeń zmienia szkołę w trakcie roku szkolnego, a chodzi do niej np. od dwóch lat należy mu wraz z kopia arkusza ocen wydać wspomniane zaświadczenie?
Zgodnie z § 15 ust. 6 i 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170) w przypadku przejścia ucznia do innej szkoły po co najmniej jednym roku nauki, przesyła się do tej szkoły lub wydaje rodzicom ucznia, pełnoletniemu uczniowi albo słuchaczowi kopię arkusza ocen ucznia albo słuchacza poświadczoną za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły. Rodzice ucznia, pełnoletni uczeń albo słuchacz potwierdzają podpisem otrzymanie kopii tego arkusza ocen. Natomiast w przypadku przejścia ucznia albo słuchacza do innej szkoły (nawet prowadzonej przez ten sam organ prowadzący) po okresie nauki krótszym niż rok, przesyła się do tej szkoły lub wydaje rodzicom ucznia, pełnoletniemu uczniowi albo słuchaczowi zaświadczenie o przebiegu nauczania ucznia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Gdzie powinny być przechowywane IPETY i WOFU ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września 2017r. do lipca 2018 r. nauczycielka przedszkola publicznego będzie przebywała na urlopie zdrowotnym,godziny nauczycielki (25 godzin) zostaną przydzielone pozostałym nauczycielkom w formie godzin ponadwymiarowych (dla każdej po kilka godzin), w związku z tym czy ten przydział należy wykonać i zgłosić do organu prowadzącego w formie aneksu do arkusza organizacji na rok szkolny 2017/2018 - organowi prowadzącemu. Jeżeli tak to proszę mi powiedzieć czy należy zachować taki sam tryb jak przy zatwierdzaniu arkusza organizacji: czyli opinie rady pedagogicznej , opinie związków zawodowych , oddanie z opiniami do organu i przesłanie do kuratorium oświaty. W związku z urlopem zdrowotnym koleżanki nie zmienia się czas pracy przedszkola, oddziałów, ani skład osobowy nauczycieli, tylko pozostałe nauczycielki mają godziny ponadwymiarowe.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe