Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy od dziecka, które lutym 2017r. kończy 6 lat- (od września 2017r będzie realizowało obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne) nie należy pobierać opłaty za tzw. korzystanie z wychowania przedszkolnego poza podstawę programową - 1 zł za godz. Jeżeli nie mogę pobierać 1 zł za godz. czy od miesiąca marca 2017r. na to dziecko dostanę subwencję oświatową, jak dziecko w zerówce? Jakie czynności należy wykonać jako dyrektor, aby taką subwencję dostać na to dziecko? Z czego to wynika ta cała sytuacja?
Przepis art. 14 ust. 5 pkt 1 UoSO uprawnia radę gminy do określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5, zaś jednocześnie UoSO nie definiuje pojęcia dziecka w tym wieku przez sformułowanie, że jest nim także dziecko sześcioletnie, które jeszcze nie rozpoczęło obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. W związku z tym pobieranie takich opłat jest wątpliwe z uwagi na nieprecyzyjny zapis, choć MEN prezentuje pogląd o dopuszczalności takiego postępowania oraz o przysługiwaniu subwencji na dzieci realizujące obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/oplaty-dla-dziecka-6-letniego-w-przedszkolu-wyjasnienia-men.html).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- We wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola widnieje zapis "wnioski przyjmowane są w sekretariacie przedszkola w terminie od... do...". Czy komisja powinna rozpatrzyć wniosek który wpłynął po terminie, ale wysłany został w ostatnim dniu przyjmowania wniosków (data stempla pocztowego)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób należy delegować uprawnienia innym pracownikom szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry,
mam wygłosić referat na temat:"Innowacje pedagogiczne- czy warto je stosować i jak wpływają na pracę szkoły" proszę o pomoc i przygotowanie referatu.sprawa pilna dziękuję
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracując w szkole podstawowej specjalnej dla dzieci z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i znacznym przysługuje dodatek trudny i uciążliwy ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Stowarzyszenie prowadzi niepubliczna szkołę podstawową, które zawarło umowę użyczenia z wójtem na podstawie której stało się użytkownikiem gruntów i położonym na nim budynku szkoły. Na części tych gruntów położone są płyty betonowe, które umożliwiają dojście i dojazd do szkoły. Płyty betonowe są w bardzo złym stanie, zagrażają bezpieczeństwu i nadają się tylko do wymiany. Położenie kostki brukowej na placu ma na celu przywrócenie jego przydatności do dalszego wykorzystywania w zakresie prowadzonej przez stowarzyszenie działalności. W związku z powyższym zadajemy następujące pytanie: Czy stowarzyszenie, które poniesie wydatki na położenie kostki brukowej na placu szkolnym, który użytkuje na podstawie umowy użyczenia, może je traktować jako bieżące wydatki na remont ? Czy będzie to wydatek inwestycyjny, którego nie możemy finansować z dotacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe