Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy organ prowadzący może powołać członka Rady Pedagogicznej na funkcję P.O Dyrektora na okres 10 miesięcy, jeżeli kończy się kadencja obecnego dyrektora, czy musi przeprowadzić konkurs na to stanowisko?
Zgodnie z brzmieniem art.63 ust.10 ustawy Prawo oświatowe kandydata na stanowisko dyrektora szkoły wyłania się w drodze konkursu. Przepis art.63 ust.12 stanowi, że w przypadku gdy do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie zostanie wyłoniony kandydat, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora szkoły zgodnie z ust.10 lub ust.12 organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkole, w której nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy (art.63 ust.13 ustawy Prawo oświatowe).
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U.z 2107r. poz.59 z późn.zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 24 lipca 2019 r. do 26 grudnia 2019 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim (ciąża), od 27 grudnia 2019 r. do 23 grudnia 2020 r. na urlopach rodzicielskich. W jakim wymiarze i od kiedy (czy od 24 grudnia 2020 r., czy od 18 stycznia 2021 r.) należy udzielić pracownicy urlop uzupełniający za rok 2019 i 2020? Ponadto nauczycielka ma nieważne badania lekarskie – czy należy wysłać ją na badania lekarskie przed rozpoczęciem urlopu, czy przed 1 września 2021 r. przed rozpoczęciem roku szkolnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie wykształcenie powinien posiadać nauczyciel pracujący w klasach przysposabiających do pracy (utworzonych zgodnie z rozporządzeniem MEN Z 21.05. 2001 Ze zm.)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest kwota świadczenia urlopowego dla nauczycieli na rok kalendarzowy 2021?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kobieta, urodzona się 13.03.1957 r. Na dzień 31 grudnia 2008 miałam 30-letni staż pracy (tylko pedagogiczny). Mój wiek emerytalny (ten jeszcze dziś obowiązujący to 61 l i 5 m-cy). Gdyby nic się nie zmieniło to mogłabym pracować max do 12 sierpnia 2018 roku i przejść na wcześniejszą emeryturę. W związku z obniżeniem wieku emerytalnego do 60 lat proszę o informację do kiedy mogę pracować, aby móc przejść na wcześniejszą emeryturę i mieć wyliczoną wg starych zasad? Chcę pracować jak najdłużej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi w jednostce samorządowej od 14 lipca 2021 r. do 10 stycznia 2022 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim,
następnie od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywał na świadczeniu rehabilitacyjnym, następnie dnia 16 grudnia 2022 r. uzyskał rentę i orzeczono, że jest całkowicie niezdolny do pracy do dnia 30 czerwca 2023 r. W zakładzie pracy złożył wniosek o udzielenie urlopu bezpłatnego od 6 stycznia 2023 r. do 30 czerwca 2023 r. Pracodawca wyraził zgodę. Czy za okres, w którym przebywał na świadczeniu rehabilitacyjnym pracownik nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego? Czy za okres, w którym przebywał na urlopie bezpłatnym pracownik nabywa prawo do urlopu wypoczynkowy? Czy okres, w którym przebywał na świadczeniu rehabilitacyjnym wlicza się pracownikowi do pracowniczego stażu pracy? Czy okres w którym przebywał na urlopie bezpłatnym wlicza się pracownikowi do pracowniczego stażu pracy? Czy nie ma przeciwskazań, aby pracownik który uzyskał rentę z ZUS w związku z całkowitą niezdolnością do pracy do dnia 30 czerwca 2023 r. przebywał w zakładzie na urlopie bezpłatnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe