Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy sekretarz szkoły, główna księgowa oraz kierownik gospodarczy mogą mieć dodatek funkcyjny (dotyczy szkoły podstawowej publicznej)?
Przepisy nie określają, na jakich stanowiskach niepedagogicznych może przysługiwać dodatek funkcyjny. Na podstawie art. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 910 w zw. z art. 36 ust. 4 i art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1282), jeśli w danej szkole ma zostać przyznany dodatek funkcyjny, to regulamin wynagradzania powinien wymieniać stanowiska i warunki przysługiwania tego dodatku. W związku z tym w regulaminie wynagradzania należy sprawdzić, czy dodatek funkcyjny może zostać wypłacony sekretarzowi szkoły, głównej księgowej lub kierownikowi gospodarczemu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Panie, które sprzątają w szkole od poniedziałku do czwartku pracują od 14.30 do 21.30, a w piątek od 14.00 do 22.00. W związku z tym , że nie mają doby przerwy w piątek, muszę spłacić im pół godziny nadgodziny w tygodniu. Jak to policzyć? W takim razie nie wypracowywały swojego pensum ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można z nauczycielem mianowanym podpisać umowę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze godzin ?(w latach następnych z przyczyn organizacyjnych przydział godzin będzie ulegał zmianie)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam dwoje nauczycieli dyplomowanych zatrudnionych poprzez mianowanie. Obydwoje mają kwalifikacje do nauczania przyrody. Jeden jest mgr biologii, drugi zdobył kwalifikacje poprzez kurs kwalifikacyjny.Nie mam tylu godzin przyrody, aby każdy z nich miał cały etat.Czy jest jakiś przepis, który mówi kto ma pierwszeństwo mieć cały etat, czy jest to tylko decyzja dyrektora?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica obsługi pracowała w mojej szkole przez parę lat. Miała umowę na czas nieokreślony. Później jej stosunek pracy ustał za porozumieniem stron. Czy kobieta ta po uzyskaniu wieku emerytalnego i uzyskaniu emerytury ma prawo do uzyskania świadczeń w szkolnym funduszu socjalnym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogłabym otrzymać przykładowy regulamin świadczeń socjalnych? Muszę zaktualizować nasz regulamin i nie wiem, czy np. za warsztaty językowe dla dziecka należy się zwrot, czy muszę dać dopłatę dla każdego, kto złoży wniosek o dofinansowanie sanatorium?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe