Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w klasie III można podzielić zajęcia między 3 nauczycielki z kwalifikacjami do nauczania edukacji wczesnoszkolnej? Pierwsza: edukacja muzyczna (1), edukacja plastyczna (1), zajęcia komputerowe (1), wychowanie fizyczne (3) - razem: 6 godz. Druga: edukacja polonistyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza i zajęcia techniczne - razem: 8 godzin. Trzecia: edukacja matematyczna - razem: 4 godziny. Istnieje konieczność zastępstwa za nauczyciela będącego na zwolnieniu od 1.02.2018 do końca roku szkolnego i lepiej, żeby to były stałe zastępstwa, mając na uwadze ocenę opisową uczniów na koniec roku szkolnego. Niestety, brak kandydatów do zatrudnienia na zastępstwo z zewnątrz.
Na podstawie przepisów Rozporządzenia MEN z dnia 28.03.2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół - załącznik nr 1, w klasach I-III szkoły podstawowej (I etap edukacyjny - edukacja wczesnoszkolna) podziału godzin w każdej klasie na poszczególne obowiązkowe zajęcia edukacyjne (edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza, edukacja plastyczna, edukacja techniczna, edukacja informatyczna, edukacja muzyczna i edukacja językowa - język obcy nowożytny) dokonuje nauczyciel prowadzący te zajęcia.
W klasach I-III szkoły podstawowej na zajęcia wychowania fizycznego należy przeznaczyć po 3 godziny tygodniowo w każdej klasie.
W przypadku powierzenia prowadzenia zajęć z zakresu edukacji plastycznej, edukacji informatycznej, edukacji muzycznej, wychowania fizycznego lub edukacji językowej - języka obcego nowożytnego nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, innym niż nauczyciel, któremu powierzono prowadzenie edukacji wczesnoszkolnej, tygodniowy wymiar godzin tych zajęć wynosi dla:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy mieszkania przydzielonego dla nauczyciela: Nauczycielowi przydzielono mieszkanie służbowe w budynku szkoły na czas zatrudnienia w oświacie. Z końcem sierpnia 2017 r. nauczyciel zakończył pracę w szkole w związku z przejściem na emeryturę. Karta Nauczyciela przewidywała, że prawa do zajmowanie mieszkania przysługuje także na emeryturze. Czy wobec zmiany KN w 2018 r., nauczyciel stracił prawo do zajmowania mieszkania?
- Mam pytanie odnoście potwierdzania ksera z oryginałem. Czy zatrudniając nową osobę do pracy, która przynosi oryginały świadectw pracy, powinnam prosić o notarialne potwierdzenie tych świadectw, czy sama mogę zrobić kopię tych świadectw i potwierdzić zgodność ksera z oryginałem?
- Jakie przepisy regulują zagadnienie zatrudnienia rodziny przez dyrektora szkoły. Z mojej wiedzy wynika, że dyrektor nie może zatrudniać rodziny, ale co rozumiemy pod pojęciem rodziny? Czy są to osoby najbliżej spokrewnione, czy chodzi też o bardzo dalekie pokrewieństwo?
- W zespole szkolno-przedszkolnym (placówka publiczna) prowadzonym przez samorząd mamy dzieci z orzeczeniami o potrzebie rehabilitacji ruchowej (1 dziecko w szkole podstawowej i 2 w przedszkolu – oddział zerowy) - po 1 godzinie na dziecko.
Na podstawie jakich przepisów możemy zawrzeć umowę o pracę z technikiem rehabilitacji do prowadzenia tych zajęć?
Jaki powinien być wymiar etatu tej osoby i jakie przepisy regulują jego wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor placówki przydziela w ramach zastępstwa 2/18 etatu nauczycielowi, który jest zatrudniony w wymiarze 5/18 etatu na czas nieokreślony. Czy nauczycielowi powinno się sporządzić 2 umowy (na czas określony i nieokreślony) czy należy sporządzić aneks do obecnej umowy? Jeżeli aneks to jakie zapisy powinien zawierać.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe