Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w placówce wychowania pozaszkolnego należy co roku ( zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. - prawo oświatowe) zatwierdzać nowy program wychowawczo-profilaktyczny? W zeszłym roku szkolnym został zatwierdzony. Jeśli trzeba to czy można go zatwierdzić np. w grudniu, bo wtedy planujemy radę?
Obowiązkowe jest coroczne wprowadzanie nowego programu wychowawczo – profilaktycznego, co wynika z kompetencji organów placówki (art. 26, art. 84 ust. 2 pkt 1 i ust. 3 – 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.). W przypadku, gdy rada rodziców w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego (czyli do 30 września 2019 r.) nie uzyska porozumienia z radą pedagogiczną w sprawie programu wychowawczo-profilaktycznego (lub gdy rada rodziców nie działa – samodzielnie powinna go we wrześniu wdrożyć rada pedagogiczna), program ten ustala dyrektor placówki w uzgodnieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny. Program ustalony przez dyrektora placówki obowiązuje do czasu uchwalenia programu przez radę rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną lub przez samą radę pedagogiczną, gdy w placówce nie działa rada rodziców. W związku z tym dyrektor miał obowiązek wprowadzenia programu w uzgodnieniu z kuratorem oświaty do czasu wykonania tych zadań przez organy placówki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wprowadzone zmiany do zatwierdzonego arkusza organizacji szkoły do 30 września związki zawodowe opiniują w terminie 4 dni od dnia otrzymania zmian. Czy są to dni robocze? Jeśli w tych 4 dniach jest sobota i niedziela jak należy to potraktować? /arkusz przekazano w czwartek/
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Do jakiego dziennika wpisywać tematy z doradztwa zawodowego - do dziennika lekcyjnego czy założyć dziennik zajęć innych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zgłosiła, że w tym semestrze zrealizowała już ponad 36 godzin z art.42 KN. Czy nadwyżkę tych godzin można przenieść na II semestr?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi czyli z tzw. "zerówkami". Posiadam statut szkoły ale na szkoleniu dowiedziałam się, że powinnam tez mieć statut przedszkola. Informuję, że w statucie szkoły mam zapis dotyczący dzieci z oddziału przedszkolnego. Proszę o wyjaśnienie. Czy mam mieć dwa statuty czy jeden? Dziękuję
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Planując nadchodzący rok szkolny w oparciu o nowe rozporządzenie o ramowych planach nauczania umieściłem zajęcia rewalidacyjne dla ucznia niepełnosprawnego w wymiarze 2 godz./tyg. OP dokonał skreśleń i zalecił 1 godzinę, uzasadniając, że 2 godziny przeznaczone są na rewalidację indywidualną, z czym nie mogę się zgodzić, ponieważ w zał. nr 1 p.3 pp. 3 lit. b. nie jest nic napisane o rewalidacji indywidualnej. Jakie mam poczynić ewentualnie kroki, jeśli nastąpiło złamanie prawa?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe