Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w związku z wprowadzeniem możliwości pobierania opłat wyłącznie od rodziców dziecka w wieku do 5 lat za pobyt dziecka w publicznym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej jest równoznaczne ze zniesieniem możliwości pobierania opłat dla dzieci w wieku 6 lat? np. Czy rodzice dziecka urodzonego w styczniu 2011 r. będą od stycznia 2017 r. zwolnieni z opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego za czas przekraczający bezpłatne nauczanie i wychowanie, tj. 5 godzin dziennie?
Od dnia szóstych urodzin dziecka rodzice nie wnoszą opłat za dodatkowe zajęcia przedszkolne, w których dziecko uczestniczy od tego dnia, wykraczające poza czas bezpłatnej nauki uchwalonej przez gminę w wymiarze przynajmniej 5 godzin dziennie (art. 14 ust. 5 UoSO w zw. z art. 112 KC).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do dyrektora szkoły wpłynęło pismo w sprawie przyjęcia dziecka oraz wydania decyzji na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą – nauczanie domowe od roku szkolnego 2017/2018. Dziecko, którego sprawa dotyczy oraz matka dziecka nie są zameldowane ani nie zamieszkują w Polsce. Ojciec dziecka jest zameldowany u swoich rodziców w obwodzie szkoły. Obecnie dziecko wraz z rodzicami mieszka za granicą i tam do chwili obecnej pobierało naukę w angielskiej szkole. Rodzice chcą kontynuować naukę dziecka w formie nauczania domowego w Anglii ale według polskiej podstawy programowej. Rodzice złożyli wraz z wnioskiem: - opinię z niepublicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej; - oświadczenie, że zapewnią dziecku warunki umożliwiające realizację podstawy programowej obowiązującej na danym etapie edukacyjnym; - zobowiązanie do przystępowania w każdym roku szkolnym przez dziecko do rocznych egzaminów kwalifikacyjnych. Nasze pytanie brzmi: - czy pan dyrektor ma obowiązek wydania w tym przypadku zezwolenia na przyjęcie oraz nauczanie domowe, gdy dziecko nie zamieszkuje w naszym województwie (Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r. poz 59) art.37 ; - czy ze względu na datę wpływu powyższego wniosku dostosować się tutaj do zapisu w podstawie prawnej (Ustawa z dnia 7 września 1991 r. – o systemie oświaty, Dz. U. z 2016 r., poz.35,64,195,668,1010) art.16 .
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy m legitymacje po13 lipca2024 muszą być obligatoryjne wydAWANE WSZYSTKIM UCZNIOM , CZY NA WNIOSEK?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w liceum ogólnokształcącym (zgodnie z nowa podstawą programową) muszą odbywać się takie zajęcia uzupełniajace, jak zajęcia artystyczne lub ekonomia w praktyce lub inne? Rozumiem, że uczeń jest zobowiazany do wyboru od 2 do 4 przedmiotów na poziomie rozszerzonym i jeżeli wybiera np. historię, to musi realizować przedmiot uzupełniający, tj. przyrodę, a jeżeli wybierze np. biologię, to realizuje przedmiot uzupełniający, czyli historię i społeczeństwo. Moje pytanie dotyczy pozostałych przedmiotów uzupełniających - czy szkoła ma obowiązek zaproponowania innych zajęć uzupełniających oprócz przyrody i historii i społeczeństwa?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym musi być organ: Rada Pedagogiczna?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Moja placówka ma przystąpić do programu "Szkoła promująca zdrowie" – na jakiej podstawie prawnej jestem zobowiązany do podjęcia uchwały w tym zakresie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe