Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zatrudniony w przedszkolu od 1 września 2020 r. nauczyciel j. angielskiego musi mieć ukończone studia wyższe magisterskie?
Kwalifikacje wymagane od nauczycieli, którzy będą mogli uczyć języka angielskiego w przedszkolu określone są w § 12 rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r. poz. 1575 z późn. zm.). Są one następujące:
• ukończenie studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego + posiadanie przygotowania pedagogicznego,
• ukończenie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy + posiadanie przygotowania pedagogicznego,
• ukończenie studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na dowolnym kierunku (specjalności) + legitymowanie się świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego lub legitymowanie się świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II,
• ukończenie nauczycielskiego kolegium języków obcych w specjalności danego języka obcego,
• ukończenie zakładu kształcenia nauczycieli w dowolnej specjalności + legitymowanie się świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego lub legitymowanie się świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II.
Kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach mają również nauczyciele, którzy posiadają ogólne kwalifikacje do nauczania w przedszkolach i oprócz tego kwalifikacje językowe, np. studia podyplomowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Czy jednostka jaka jest szkoła kierując się zapisem art. 54 paragraf 1 pkt 5 ordynacji podatkowej na zasadach rachunkowości ma prawo odstąpić od naliczenia odsetek od nieterminowych wpłat z tytułu należności budżetowych o charakterze publicznym, które stanowią dochody budżetowe lub też z tyt. należności z utworzonego uchwałą Rady miasta wydzielonego rachunku dochodów własnych? (należności za opłaty za obiady w stołówce szkolnej)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak naliczyć odpis na ZFŚS na emerytowanego nauczyciela, którego ponownie zatrudniliśmy w naszej szkole? Czy uwzględnić go podwójnie: jako naszego emeryta oraz jako pracownika? Czy powinnam naliczyć odpis w wysokości 5% pobieranej przez niego emerytury - zgodnie z art.53 ust.2 KN, a dodatkowo wliczyć go do planowanej na 2016 r. (a na koniec 2015 roku - do przeciętnej) liczby zatrudnionych nauczycieli w przeliczeniu na pełny wymiar zajęć i dokonać odpisu zgodnie z art.53 ust.1 KN? A jak postąpić w przypadku ponownego zatrudnienia pracownika obsługi, który przeszedł na emeryturę? Czy mogę wliczyć go do liczby zatrudnionych pracowników, na których nalicza się odpis i dodatkowo wliczyć go do liczby emerytów, na których dokonuję zwiększonego odpisu w wysokości 6,25% podstawy?
- Czy nauczycielom zatrudnionym w terminie: - od 01.10.2015r. do 24.06.2016r. ; kolejny nauczyciel: - od 08.02.2016 do 24.06.2016r. -
należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2016r ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele przedmiotów zawodowych mają pensum 20, ale uczą w ciągu roku również teorii z pensum 18. W jaki sposób wyliczyć uśrednienie pensum? Co jeżeli nauczyciel nie wyrazi zgody na uśrednienie pensum?
Szkoła publiczna, feryjna. Technikum zawodowe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe