Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zgodne z przepisami prawa jest zawarcie w umowie o pracę z nauczycielem wspomagającym zapisu, że w przypadku gdy dziecko z orzeczeniem odejdzie ze szkoły umowa ulega rozwiązaniu? Umowa będzie podpisana na czas określony - potrzeba wynikająca z organizacji nauczania.
W umowie o pracę należałoby zawrzeć zapis, że umowa zostaje zawarta na czas trwania nauki dziecka (wymienionego z imienia i nazwiska) z orzeczeniem o potrzebie kształcenia w danej szkole. Określenie „potrzeba wynikająca z organizacji nauczania” jest zbyt ogólne, ponieważ nie pozwala stwierdzić, jakie konkretnie przyszłe zdarzenie ma spowodować rozwiązanie stosunku pracy (art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., red. Baran Krzysztof, Kodeks pracy. Komentarz, wyd. IV, WKP 2018).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Badania okresowe. Nauczycielka od 13.08.2019 r. do 03.12.2019 r. będzie przebywała na urlopie uzupełniającym. Ważność badań okresowych tego pracownika mija 07.10.2019 r. Czy w związku z tym, iż pracownik, który wykorzystuje urlop wypoczynkowy powinien być zdrowy należy skierować nauczycielką na badania przed 07.10.2019 r., czy przed powrotem do pracy po urlopie, tj. przed 03.12.2019 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi A należy wliczać zasiłek macierzyński do stażu pracy, jeżeli był zatrudniony na umowę o pracę na zastępstwo na czas nieobecności pracownika B? Podczas L4 ciążowego pracownika A powrócił do pracy pracownik B po urlopie wychowawczym w dniu 19.02.2016 r., zatem umowa o pracę na zastępstwo obowiązywała od 15.10.2012 r. do dnia 18.02.2016 r. Po ustaniu zatrudnienia pracownik A pobierał zasiłek macierzyński w dniach 29.02.2016 r. do dnia 03.07.2016 r. Czy ten okres pobierania zasiłku macierzyńskiego należy wliczyć do stażu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel po urlopie dla poratowania zdrowia może przejść na świadczenie kompensacyjne? Kiedy powinien złożyć wypowiedzenie dyrektorowi? Ile jest czasu na przyznanie przez ZUS tego świadczenia. Wiem, że wniosek do ZUS n-el złożył na początku marca. Stanowi to dla mnie ważne zagadnienie, gdyż nie wiem, czy nauczycielowi mam planować godziny w projekcie arkusza organizacji.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel historii może uczyć wos-u w gimnazjum?
- Czy w szkole jest obowiązek powoływania społecznego inspektora pracy?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe