Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do pracy została przyjęta osoba, która pracowała dotychczas na gospodarstwie rolnym i miała z tego tytułu ubezpieczenie w KRUS. Jest to pierwsza praca tej osoby z ubezpieczeniem w ZUS. Czy ta osoba może mieć zaliczony staż pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracowniczego w szkole. Jeśli tak to jakie powinna donieść dokumenty?
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 20.07.1990 r. o wlicaniu okresow pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy, do stażu tego wlicza się pracownikowi:
1) okresy prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego lub pracy w takim gospodarstwie, prowadzonym przez współmałżonka,
2) przypadające przed dniem 1 stycznia 1983 r. okresy pracy po ukończeniu 16 roku życia w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów, poprzedzające objęcie tego gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia osobiście lub wraz ze współmałżonkiem,
3) przypadające po dniu 31 grudnia 1982 r. okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin.
Na wniosek pracownika właściwy urząd gminy jest obowiązany stwierdzić okresy jej pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym, wydając stosowne zaświadczenie w celu przedłożenia w zakładzie pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W trakcie przekształceń Zespołu Szkół na Szkołę Podstawową będziemy chcieli utworzyć w szkole nowe stanowisko - kierownika świetlicy - proszę o podanie procedury jaką powinien przejść dyrektor, żeby do tego doprowadzić? Proszę również o informacje na temat statusu takiej osoby w szkole - wykształcenie, ilość godz. pracy, dodatek kierowniczy… na tym stanowisku zatrudniony zostanie nauczyciel.
- Jestem nauczycielem specjalistą (logopedą) ze stopniem awansu nauczyciela dyplomowanego, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Pracuję w przedszkolu publicznym, jest to placówka nieferyjna. Moje pensum zostało obniżone do 19 godzin. W ostatnim czasie uczestniczyłam w turnusie rehabilitacyjnym, który przysługuje mi raz w roku. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, za czas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, wynagrodzenie powinno być wyliczone jako ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy. Turnus trwał 14 dni (od soboty do soboty). Ponieważ w przedszkolu pracuję od poniedziałku do czwartku, wykorzystałam tylko 8 dni na pobyt na turnusie. Tymczasem moje wynagrodzenie było w takiej samej kwocie, jak w miesiącu poprzedzającym mój wyjazd na turnus. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, jak powinno być wyliczone moje wynagrodzenie w takim wypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu przysługuje: 1. nauczycielowi przedszkola zatrudnionemu w wymiarze 15/25, pracującemu 4 dni w tygodniu? 2. Pracownikowi obsługi zatrudnionemu w wymiarze 1/2 etatu, pracującemu 5 dni w tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin nauczyciela wspomagającego przydzielamy na jednego ucznia z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? Czy Ci uczniowie którzy mają autyzm i uczą się indywidualnie (nauczanie indywidualne) poza szkołą muszą mieć przydzielonego nauczyciela wspomagającego (ile godzin)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o określenie z jakiego pensum godzin jest opłacony nauczyciel technikum uczący przedmiotów zawodowych określonych w siatce godzin jako przedmioty praktyczne. W przepisach wymieniany jest tylko nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Natomiast nie znalazłam takiego określenia, jak "nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych", realizacja godzin odbywa się w systemie klasowym.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe