Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Druga umowa na czas określony z nauczycielem dyplomowanym. Proszę o pomoc w następującej kwestii: nauczyciel dyplomowany X, zatrudniony na okres roku szkolnego 2017/2018 miałby być zatrudniony na kolejny rok szkolny w celu zastępstwa nauczyciela Y, który w roku szkolnym 2018/2019 zostanie przesunięty (na jego prośbę) ze stanowiska nauczyciela w-f na wychowawcę świetlicy szkolnej w celu zastępstwa przebywającego na urlopie wychowawczym wychowawcy świetlicy - nauczyciela Z. Jak w tej sytuacji sporządzić umowę na czas określony z nauczycielem dyplomowanym X, który tylko czasowo może być zatrudniony jako nauczyciel w-f, ponieważ nauczyciel Y w roku szkolnym 2019/2010 wróci na swoje dotychczasowe stanowisko. Proszę o wytyczne, jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie z nauczycielem X.
W opisanej sytuacji nauczyciela X można zatrudnić na podstawie zwykłej umowy na czas określony na rok szkolny 2018/2019 (ponieważ taka jest potrzeba szkoły - na ten jeden rok), na podstawie art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela. Nie można zatrudnić go w celu zastępstwa, ponieważ nauczyciel, którego miałby zastępować jest obecny, tylko zajmuje inne stanowisko (a zastępstwo dotyczy nieobecnego nauczyciela). W przypadku nauczyciela Y istotne jest, aby przeniesienie na stanowisko wychowawcy świetlicy nastąpiło również na czas określony, w celu zastępstwa (wówczas z dokumentów jasno wynika, że zatrudnienie nauczyciela X na czas określony jest zasadne).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące prowadzenia księgi inwentarzowej. W szkole księgę inwentarzową prowadzi sekretarz szkoły, księgowość mieści się w innym budynku, czy księgowa może prowadzić u siebie drugą księgę inwentarzową ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam.
Proszę o informację, jak często należy aktualizowac regulamin pracy, jakie przesłanki do tego obligują? Jak mogę ocenić, czy posiadany regulamin jest aktualny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 31 maja 2013 r. złożyłam rezygnację ze stanowiska dyrektora szkoły i do dnia dzisiejszego (16.07.2013) nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ze strony wójta, nie przeprowadzono też żadnej rozmowy. Ogłoszono natomiast konkurs na dyrektora. Czy to jest zgodne z prawem, ponieważ nie odwołano mnie ze stanowiska , a "normalnie" kadencja moja kończy się za rok. Co mam zrobić, gdy zwrócą się z pismem o wytypowanie do komisji konkursowej przedstawiciela rady pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Katechetka w mojej szkole będzie miała cofniętą misję. Jest zatrudniona na podstawie mianowania. Rozwiązanie umowy będzie na podstawie art. 23 ust 2 pkt 6 Karty Nauczyciela, ale nie wiem co z odprawą? Czy odprawa spoczywa na szkole? Czy w ogóle odprawa się należy jeżeli umowa jest rozwiązywana z takiego powodu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący nie chce podpisać wniosku o urlop dyrektora przedszkola w okresie wakacji wymagając wyznaczenia osoby zastępującej dyrektora w okresie jego nieobecności. W placówce nie ma stanowiska wicedyrektora ani sekretarki, w okresie wakacji nie ma dyżuru,nie ma także żadnych remontów, dostępni są pracownicy obsługi. Wyznaczenie takiego zastępcy (n-la) spowoduje przerwanie jego urlopu i konieczność udzielenia mu urlopu w czasie roku szkolnego co pociąga za sobą konieczność wypłaty nadgodzin dla innych n-li. Na jakie przepisy powołuje się organ prowadzący zajmując takie stanowisko i czy ma rację. Czy osobą zastępującą dyrektora w trakcie wakacyjnego urlopu może zostać wyznaczony pracownik obsługi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe