Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dyrektor odszedł na emeryturę w dn. 28 sierpnia 2018 r, organ prowadzący wyliczył, że należy mu się tylko 24 dni urlopu z czego skorzystał przed odejściem na emeryturę i co zapisane zostało w jego świadectwie pracy. Czy prawidłowo wyliczono urlop? Czy nie powinno to być 35 dni? Czy należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop?( szkoła feryjna). Osoba ta nadal jako emeryt pracuje w szkole od dnia 1 września.
Dyrektor w dniu 1 stycznia 2018 r. nabył prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni. W związku z tym, że 28.08.2018 r. nastąpiło rozwiązanie stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę, urlop przysługiwał w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu - za 8 miesięcy, tj. 24 dni.
Nawiązując kolejny stosunek pracy od września już jako nauczyciel w szkole feryjnej, korzysta z urlopu w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w świetle rozporządzenia z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie kwalifikacji, nauczyciel, który ukończył studia magisterskie z języka obcego a następnie studia podyplomowe w zakresie kształcenia zintegrowanego (2001 r.), posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu?
- Nauczycielka jest na zwolnieniu lekarskim, które będzie przedłużane aż do porodu, tj do kwietnia, następnie będzie na urlopie. Czy dyrektor powinien przydzielać zastępstwa np. na tydzień czy na stałe do końca roku szkolnego? Czy w takiej sytuacji należy wykonać aneks do arkusza organizacji?
Proszę o odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy przeniesienia nauczyciela do innej szkoły na jego prośbę, która wpłynęła ustnie 13 VII. Czy potrzebna jest zgoda dyrektora szkoły, w której nauczyciel aktualnie jest zatrudniony? Czy nauczyciel może zażyczyć sobie takiego przeniesienia, a dyrektor musi go przenieść i nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii? Co w sytuacji, gdy dyrektor nie wyraża zgody na przeniesienie go do innej szkoły, prowadzonej przez inny organ prowadzący? Nauczyciel jest mianowany. Umowę ma na czas nieokreślony, podpisaną dużo wcześniej, zanim został mianowany. Proszę o interpretację przepisów.
- Czy podczas przebywania na L4 nauczyciel może brać udział w konkursie dyrektora szkoły bądź w konkursie na wolne stanowisko pracy w kuratorium?
- Z dniem 01 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r. zatrudniliśmy nauczyciela historii w wymiarze 1/2 etatu tj. 9/18 tygodniowo w publicznym gimnazjum. Za ile dni nauczyciel ten powinien mieć wypłacony ekwiwalent za urlop proszę o podanie konkretnej przeliczonej cyfry?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe