Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dziecko posiada orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych indywidualnych. Zespół Orzekający zalecił rehabilitację ruchową. Do kogo i na jakiej podstawie prawnej szkoła powinna zwrócić się o pomoc w realizacji powyższego zalecenia?
Jeśli szkoła chce zapewnić w/w uczniowi rehabilitację ruchową na swoim terenie to powinna zatrudnić nauczyciela rehabilitacji, który musi posiadać zarówno kwalifikacje do prowadzenia rehabilitacji ruchowej, jak i przygotowanie pedagogiczne. Ponieważ uczeń jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu głębokim – nauczyciel ten musi dodatkowo posiadać kwalifikacje z oligofrenopedagogiki. W sprawie zatrudnienia w/w nauczyciela należy zwrócić się do organu prowadzącego szkołę. Drugim wyjściem jest udzielenie rodzicom pomocy w dotarciu do poradni rehabilitacyjnej, która obejmie ucznia stosowną rehabilitacją w ramach NFZ.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy plan nauczania przedmiotów zawodowych (kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer) w szkole branżowej I stopnia w roku szkolnym 2019/2020 jest różny dla uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum? Czy są one takie same?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W związku z nowymi obowiązkami dyrektora w zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej ,proszę o wzór dokumentacji pracy zespŁu ds.specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz karty indywidualnych potrzeb ucznia
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak wypisać świadectwo dziecku z orzeczeniem o nauczaniu indywidualnym jeżeli realizuje tylko 5 z 12 przedmiotów. Proszę o wzór,Pozdrawiam.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych można przeznaczyć środki na wyjazdy i spotkania integracyjne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W mojej szkole obowiązuje kontrola zarządcza na podstawie zarządzenia wójta gminy. Na tej podstawie muszę opracowywać arkusz analizy ryzyka za dany rok i na rok następny oraz raz w roku muszę składać oświadczenie o stanie kontroli zarządczej w szkole. Czy wójt gminy może wydać ponowne zarządzenie, w którym nie będą ujęte jednostki oświatowe (wycofuje z kontroli zarządczej szkoły) i to będzie zgodne z prawem? Proszę podać podstawę prawną, że nie ma obowiązku objęcia szkół kontrolą zarządczą.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe