Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile dni urlopu wypoczynkowego za rok 2017 należy się: -nauczycielowi wychowania przedszkolnego zatrudnionego w okresie: od 29 marca do 23 czerwca na 2,5/25 etatu raz w tygodniu; -konserwatorowi zatrudnionemu na 1/2 etatu z ponad 10 letnim stażem pracy pracującemu trzy razy w tygodniu (2 razy po 9 godz. i 1 po 2 godz.).
Nauczyciel zatrudniony na 2,5/25 etatu ma do przepracowania 4 godziny tygodniowo (2,5/25 etatu * 40 godzin). W samorządowym przedszkolu jest uprawniony do urlopu w wymiarze: 4/12 przepracowanej części roku (miesiące marzec i czerwiec traktuje się jak przepracowane w całości) * 2,5/25 etatu * 35 dni = 1,16 dni zaokrąglonych w górę do 2 dni * 8 godzin = 16 godzin, które będzie wykorzystywał po 4 godziny dziennie w dniu zaplanowanym jako roboczy. Natomiast w przedszkolu niesamorządowym nauczyciel ma do wykorzystania urlop w wymiarze: 4/12 przepracowanej części roku (miesiące marzec i czerwiec traktuje się jak przepracowane w całości) * 2,5/25 etatu * 20 lub 26 dni = 0,66 lub 0,87 dni zaokrąglonych w górę do 1 dnia * 8 godzin = 8 godzin, które będzie wykorzystywał po 4 godziny dziennie w dniu zaplanowanym jako roboczy (art. 154 § 1 i 2, art. 1542 § 1 i 2, art. 1551 § 1 pkt 1, art. 1552a § 1 i 2, art. 1553 § 1 KP, art. 64 ust. 3 KN). Konserwator jest uprawniony do urlopu w wymiarze: ½ * 26 = 13 dni * 8 godzin = 104 godziny wykorzystywane w dniach i godzinach roboczych aż do wyczerpania puli godzin (art. 154 § 1 pkt 2 i § 2, art. 1522 § 1 i 2 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak wyliczyć urlop pracownikowi z wymiaru 20 dni zatrudnionego od 01.09.2018 r. na czas nieokreślony na 0.1 (1/10) etatu? Proszę o rozpisanie wyliczenia
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu wątpliwości przy ustalaniu kwalifikacji nauczyciela. Ukończone studia wyższe magisterskie, kierunek pedagogika w zakresie pedagogiki religijnej i katechetyki oraz pedagogiki społeczno-opiekuńczej, tytuł magistra pedagogiki. Czy zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami można zatrudnić na stanowisku pedagoga w szkole podstawowej?
- 1. Nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim. Otrzymał pismo informujące o tym, że dyrektor nie ujął n-la w projekcie na rok 16/17 i że stosunek pracy rozwiąże się z końcem sierpnia. Czy to wymówienie jest skuteczne? Czy n-l musi odwołać się do sądu pracy?Nauczyciel jest 2 lata przed emeryturą. Czy obowiązuje go okres ochronny? Nauczyciel pracował w bibliotece. W projekcie organizacyjnym są umieszczone inne osoby na tych godzinach.; 2. Nauczyciel przebywa w stanie nieczynnym. Czy zwolnienie lekarskie przedłuża okres stanu nieczynnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel prowadzi indywidualne nauczanie z dzieckiem zakwalifikowanym do kształcenia specjalnego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Dodatkowo prowadzi 2 godziny rewalidacji w tygodniu. Czy należy traktować te dwie godziny rewalidacji jako pracę w warunkach trudnych? I czy w związku z tym należy się dodatek do wynagrodzenia za te dwie godziny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w szkole na podstawie mianowania, zostaje powołany na stanowisko wicedyrektora. Organ prowadzący nakazuje wicedyrektorowi realizować w tygodniu 7 godzin dydaktycznych. Jak zatem wygląda sytuacja z etatem wicedyrektora, który po jakimś czasie nie będzie chciał pełnić tej funkcji lub zostanie odwołany? Czy obligatoryjnie wraca na "swoje" godziny, na których pracuje inny nauczyciel? W jaki sposób zatrudnić nauczyciela na godziny wicedyrektora?.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe