Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak dokumentować organizację i kontrolę zajęć rewalidacyjnych dla ucznia z upośledzeniem w stopniu lekkim?
Podstawa prawna:
1) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 19.02.2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (ze zm.),
2) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 17.11.2010 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych (ze zm.),
3) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 7.10.2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego.
Zgodnie z § 10 ust. 1 rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, szkoła prowadzi dzienniki zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i specjalistycznych oraz tych zajęć, które nie są wpisywane do dziennika lekcyjnego, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością dokumentowania przebiegu nauczania, a także zajęć wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów, czyli również zajęcia rewalidacyjne. W dziennikach tych wpisuje się:1) w porządku alfabetycznym nazwiska i imiona uczniów, 2) indywidualny program pracy z uczniem lub w przypadku zajęć grupowych - program pracy grupy, 3) tematy przeprowadzonych zajęć, 4) ocenę postępów , 5) wnioski do pracy, 6) frekwencję uczniów. Natomiast organizacja zajęć rewalidacyjnych powinna być zawarta w tzw. IPET, czyli w indywidualnym programie edukacyjno-terapeutycznym na podstawie § 5 ust. 2 pkt. 6 rozporządzenia w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych. Kontrolę dokumentacji oraz zajęć należy przeprowadzić zgodnie z opracowanym i przedstawionym do 15.09. każdego roku szkolnego planem nadzoru pedagogicznego zgodnie z § 20, 21 rozporządzenia w sprawie nadzoru.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel po ukończeniu edukacji wspierającej z pedagogiką specjalną, drugi kierunek – oligofrenopedagogika z rewalidacją osób z głębokim upośledzeniem, trzeci kierunek – terapia pedagogiczna może zajmować stanowisko pedagoga specjalnego w przedszkolu?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy nowo powstałym przedszkolem niepublicznym.
Chciałybyśmy się dowiedzieć jaki zestaw dokumentów zgodnie z prawem oświatowym musimy prowadzić. Czy są dokumenty które nie są dla nas obowiązkowe ale wskazane przy kontroli kuratorium i na co zwrócić największą uwagę.
Czy nadzór pedagogiczny jest wymagany,kto może go prowadzić i czy temat nadzoru wybieramy jeden z priorytetów menu?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w bursie międzyszkolnej. Dyrektor placówki jest osobą niepedagogiczną. Ja jako nauczyciel pełnię funkcję kierownika ds. nadzoru pedagogicznego. Czy na opracowanych przeze mnie dokumentach muszą widnieć podpisy dyrektora (komunikaty, uchwały, protokoły, grafiki pracy, omówienie obserwacji zajęć wychowawców, plany pracy, scenariusze zajęć i pozostałe dokumenty pedagogiczne).
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Jestem dyrektorką w niepublicznym przedszkolu. Mamy chłopca z zespołem Aspergera potwierdzonym przez poradnię PP Jakie są procedury w celu powołania zespołu wspomagającego rozwój dziecka i jakie dokumenty są wymagane ww kwestii.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę mi powiedzieć jak traktować w planie nauczania i arkuszu organizacyjnym gimnazjum religię i wdżwr od nowego roku szkolnego? Czy sposób rozdzielania godzin dyrektorskich w gimnazjum zmienił się? Jeśli tak to jakie są nowe zasady podziału? Dziękuję. Roman
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe