Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy prawidłowo rozliczyć wypowiedzenie umowy o pracę? Pracownik złożył wypowiedzenie w dniu 17 maja 2021 r. Czy należy liczyć 3 miesiące od 1 dnia następnego miesiąca czyli 01.06.2021 (zaznaczam, iż pracownik przepracował powyżej 6 miesięcy – czyli przysługuje mu 3-miesięczne wypowiedzenie).
Zgodnie z art. 36 § 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320, okres wypowiedzenia umowy o pracę jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej (a więc także dłużej niż) 6 miesięcy; 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Jeśli więc pracownik był zatrudniony dłużej niż 6 miesięcy ale mniej niż 3 lata, to obowiązuje go 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Na podstawie art. 30 § 21 KP, okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący miesiąc albo jego wielokrotność kończy się w ostatnim dniu miesiąca. Wypowiedzenie umowy o pracę złożone 17 maja 2021 r. biegnie od tego dnia i upłynie 30 czerwca 2021 r. przy 1-miesięcznym okresie wypowiedzenia oraz 31 sierpnia 2021 r. przy 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia, a więc gdy pracownik był zatrudniony 3 lata lub dłużej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Tutejsza jednostka jest jednostka feryjną– jest to szkoła podstawowa. W miesiącu lutym nauczyciel przebywali na urlopach wypoczynkowych w związku z feriami zimowymi w okresie 09.02.2019-24.02.2019. Wypłacono wynagrodzenie wyliczone na podstawie wynagrodzeń za miesiąc luty np. Wynagrodzenie zasadnicze 3438,00 Wynagrodzenie za wysługę lat 20% 687,60 Łączne wynagrodzenie to 4.125,60 : 30 = 137,52 zl. 137,52 x 16 dni = 2.200,32 zł. Pracownik nie posiada wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe Pytanie jest następujące: W jaki sposób dokonać potrącenia wynagrodzenia za czas urlopu? Czy według dni kalendarzowych czyli 16/28 Czy według dni roboczych 10/20 Przy potrąceniu 16/28 pracownik otrzyma niższe wynagrodzenie niż należne i niezgodnie z art. 67 KN.
- Pracuję w placówce feryjnej na stanowisku wicedyrektora. W okresie ferii zimowych przebywałam na zwolnieniu lekarskim (pobyt w szpitalu). W czasie wakacji miałam 5 tyg. wolnego (2 tyg.w lipcu i 3 tyg.w sierpniu) pozostałe dni na polecenie dyrektora (ustne) spędziłam w pracy. Okres urlopowy minął, więc mam pytanie: 1.Czy należy mi się urlop uzupełniający za ferie zimowe? (2 tyg.) 2.Czy muszę pracować w wakacje skoro jest to mój urlop?
- Jak rozliczać nadgodziny nauczyciela o mieszanym pensum zaokrąglonym w górę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kwalifikacje z terapii pedagogicznej może być nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej, czy może prowadzić zajęcia z rewalidacji. Czy nauczyciel po pedagogice specjalnej w zakresie surdopedagogiki może być nauczycielem wspomagającym jeżeli nie ma już ucznia z niedosłuchem, czy może pracować w świetlicy
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowując arkusz organizacyjny szkoły na rok szkolny 2017/2018 mogę dla danego nauczyciela zaplanować tylko pensum - 18 godz., a resztę wykazywać jako wakat? Np. nauczyciel posiada kwalifikacje do j. polskiego i historii - 16 godz. j. polskiego + 2 historii daje etat, czy pozostałe np. 3 godziny historii muszę wykazywać już jako wakat i zgłaszać do kuratorium? I podobnie w przypadku n-la edukacji wczesnoszkolnej gdzie łącznie z godz. dyrektorską miałby 19 godzin (czy ewent. tę 1 godz. też trzeba wykazywać jako wakat i zgłaszać)?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe