Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy wyliczyć średnią nadgodzin za lipiec i sierpień w roku szkolnym 2011/2012? Z ilu miesięcy sumujemy godziny?
Wynagrodzenie nauczyciela za okres urlopu wypoczynkowego oblicza się na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli.
Średnią z nadgodzin reguluje § 4 rozporządzenia:
"Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oblicza się, mnożąc przeciętną miesięczną liczbę godzin z okresu miesięcy danego roku szkolnego poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu, a jeżeli okres zatrudnienia jest krótszy od roku szkolnego - z tego okresu, przez godzinową stawkę wynagrodzenia przysługującą w miesiącu wykorzystywania urlopu."
W zależności od tego, jak długo nauczyciel pracował w danym roku szkolnym, z tylu miesięcy należy obliczyć przeciętną miesięczną liczbę godzin ponadwymiarowych - jeżeli pracował cały rok szkolny (od września), liczymy z 10 miesięcy (IX - VI); jeżeli pracował krócej - liczymy z tylu miesięcy, ile przepracował do czerwca.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W ubiegłym tygodniu zadałem pytanie, czy z dotacji otrzymywanej przez stowarzyszenie na prowadzenie szkoły od gminy można finansować koszty wycieczek edukacyjnych. Otrzymałem odpowiedź dot. szkoły niepublicznej. Nasza szkoła jest publiczna, czy to ma wpływ na meritum pytania?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od 01.09.2016 szkoła podstawowa, w której jestem dyrektorem wejdzie w skład zespołu szkół. W maju będzie przeprowadzony konkurs na nowego dyrektora zespołu szkół. Proszę powiedzieć, kto powinien opracować arkusz organizacji szkoły na rok szkolny 2016/2017: czy obecny dyrektor uwzględniając swoją szkołę i do końca kwietnia br. czy już nowy dyrektor?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy siódmej szkoły podstawowej ogólnodostępnej jest zwolniony z nauki drugiego języka przez PPP, czy wobec tego dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić temu uczniowi możliwość uczęszczania na zajęcia techniki?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 16.05.2019 r. nauczyciel przyjął funkcję wicedyrektora szkoły. Wykorzystał w 2019 r. dwa tygodnie urlopu w czasie ferii zimowych. W jaki sposób rozliczyć pozostały urlop jako nauczycielski, dyrektorski czy może proporcjonalny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Na jakiej podstawie pozostawić dziecko z upośledzeniem w stopniu głębokim w klasie IV? Dziecko spełnia obowiązek w ośrodku specjalnym na podstawie porozumienia i miało wydłużony etap edukacyjny w klasie III. Zgodnie z wymogami było to do końca lutego za zgodą rodziców i RP. Czy w klasie IV jest zwyczajny brak promocji? Jaką podstawę prawna zastosować?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe