Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak obliczyć wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowy pracownikowi administracji zatrudnionemu na 0,30 etatu od 1.01 do 31.08.2017 r.? Pracownik wykonuje pracę przez 5 dni w tygodniu.
W pytaniu nie podano, do jakiego ogólnego wymiaru urlopu wypoczynkowego uprawniony jest pracownik: 20 czy 26 dni (staż do 10 lat, czy co najmniej 10 lat, pamiętając, że do stażu pracy wlicza się tu określoną w kodeksie pracy liczbę lat za ukończenie szkoły danego typu).
Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu 20 albo 26 dni. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. W opisanym przypadku będzie to 0,30 x 20 dni = 6 dni albo 0,30 x 26 dni = 8 dni.
Proporcjonalny wymiar urlopu to dla pracownika odpowiednio 6 albo 8 dni.
W przypadku pracownika zatrudnionego przez kilka miesięcy w roku, urlop wypoczynkowy przysługuje w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu (w opisanym przypadku za 8 miesięcy):
6 dni : 12 m-cy x 8 m-cy = 4 dni
8 dni : 12 m-cy x 8 m-cy = 6 dni (niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę)
Urlopu udziela się w wymiarze godzinowym, gdzie jeden dzień odpowiada 8 godzinom. Zatem 4 albo 6 dni należy pomnożyć przez 8, co daje odpowiednio 32 albo 48 godzin. Z tej puli odejmuje się za każdy dzień urlopu liczbę godzin, którą pracownik miał do przepracowania w danym dniu, zgodnie z jego rozkladem czasu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel kontraktowy, przebywający od 1.09.2008r do 28.02.2009r w stanie nieczynnym. Czy nauczycielowi przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka) za 2009 r. ? Jaka jest wykładnia prawna zajętego stanowiska przez eksperta ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób uzupełnić w aktach osobowych brakującą umowę o pracę na czas nieokreślony? Pracownik ostatni aneks do umowy ma do 31 sierpnia 2002r. Od tego czasu pracuje nadal. Ja jestem dyrektorem od 2 lat. Proszę o wzór.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego w związku z przebywaniem na urlopie dla poratowania zdrowia od 1.11.2015 do 31.10.2016 . Czy przysługuje mu urlop wypoczynkowy niewykorzystany w roku 2016 i do kiedy można go wykorzystać ? Nadmieniam, że nauczyciel pracuje w przedszkolu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniłam sekretarza szkoły na okres 6 miesięcy. Umowa wygasa 31 maja 2015 r. Nie zamierzam dalej zatrudniać tej osoby. Czy mogę ogłosić nabór na wolne stanowisko sekretarza szkoły już w maju, czy muszę czekać do wygaśnięcie zawartej umowy t,j. do 31 maja, a nabór ogłosić dopiero w czerwcu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor MOS z dniem 31 sierpnia 2022 r. przeszedł na emeryturę i stosunek pracy został rozwiązany. Od 20 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. został zatrudniony na stanowisku kierownika grup. Czy w takiej sytuacji do umowy na stanowisku kierownika zatrudnionemu od 20 września 2022 r. również należy wypłacić trzynastą pensję za rok 2022 w roku 2023?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe