Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinna być przeprowadzona rekrutacja w szkole podstawowej na rok 2014/15? Wskazane byłyby jakieś przykładowe dokumenty np. zasady, procedura, jakie kryteria, terminy, sposób przeprowadzania itd.?
Szanowni Państwo, dokumenty zostaną niebawem przygotowane przez naszych ekspertów, jednocześnie informujemy o możliwości zgłaszania zapotrzebowania poprzez: - http://nadzor-pedagogiczny.pl/lista-propozycji-nowych-dokumentow. Zachowane zostają dotychczasowe rozwiązania dotyczące rekrutacji uczniów do szkół podstawowych i gimnazjów. Zatem uczniowie mieszkający w obwodzie danej szkoły są przyjmowani z urzędu, bez postępowania rekrutacyjnego. Jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami może przyjąć uczniów mieszkających poza obwodem szkoły, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Ustawowe zasady rekrutacji: przewidują pierwszeństwo przyjęcia dzieci mieszkańców z gminy, na terenie której znajduje się szkoła, wprowadzają definicję rodziców samotnie wychowujących dzieci, uwzględniają potrzeby m.in. rodzin wielodzietnych oraz niepełnosprawnych dzieci i rodziców, zezwalają gminom na wprowadzenie dodatkowych kryteriów przyjmowania dzieci do odpowiednich placówek. Kryteria powinny uwzględniać lokalne potrzeby społeczności. Podstawa prawna: Ustawa o systemie oświaty z 7.09.1991 r. (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Co ile lat powinno się wykonywać przegląd: badanie instalacji elektrycznej w kuchni szkolnej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie świadczenia urlopowego nauczyciela, który w miesiącach wrzesień-październik przebywał na L4, następnie od listopada do stycznia miał nieobecność usprawiedliwioną niepłatną, czy za ten okres należy mu wypłacić świadczenie urlopowe?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Czy rodzic może przebywać w oddziale przedszkolnym ze swoim dzieckiem 4 letnim mającym problemy adaptacyjne (zdarza się często że dziecko jest agresywne). Jak się do tego mają Standardy Ochrony Nieletnich, czy dyrektor ma obowiązek sprawdzenia tego rodzica pod kątem niekaralności. Bardzo proszę o szybką odpowiedź gdyż rodzic przebywa w oddziale przedszkolnym.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 10-letnie dziecko mieszka na stałe z rodzicami za granicą – wszyscy mają obywatelstwo polskie. Od września dziecko będzie przebywało czasowo w Polsce z dziadkami i tutaj chodziło do szkoły podstawowej – rodzice pozostaną za granicą (przyjadą tylko w celu zapisania dziecka do szkoły). Jakie dokumenty są niezbędne w takiej sytuacji? Czy wystarczy pełnomocnictwo rodziców udzielone dziadkom do sprawowania opieki nad ich dzieckiem w czasie pobytu w kraju?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, czy przepisy prawne przewidują możliwość członkostwa emerytowanego nauczyciela w komisji socjalnej ZFŚS w szkole. Proszę o podstawę prawną.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe